اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

01144405168

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  وبلاگ   »   5 سقف شیروانی برتر که به مثلث ساده اعتبار بخشیدن !

5 سقف شیروانی برتر که به مثلث ساده اعتبار بخشیدن !

 • 396 بازدید
 • تاریخ انتشار: 2 سال پیش

سقف شیروانی یک مثلث ساده نیست!

با استفاده و الهام گرفتن از یک مثلث ساده می توانیم فرم کلی و سبک معماری یک ساختمان را به طور شگفت انگیزی تغییر دهیم .
هنگام طراحی یک خانه جدید یکی از نکاتی که بسیار مهم و قابل توجه است ،سادگی بنا می باشد.سقف های شیروانی باتوجه به اینکه دارای سازه پیچیده نیستند ، اما گاهی وقت ها طوری طراحی می شوند که من را شگفت زده می کنند.
اما با وجود این شگفت انگیزی بازهم مشتریانی هستند که علاقه ای به سقف شیروانی ندارند و آن را پیش پا افتاده می دانند.😊

سقف شیروانی داری شکل ساده مثلثی می باشند.که دو ورق یا پانل سقف در یک نقطه که در بالاترین قسمت سقف قراردارد به هم می رسند.این تلاقی باعث می شود تا یک فضای زیر شیروانی یا نیم طبقه به فضای خانه اضافه شود .
یکی ار نکات برجسته که زیبایی بیشتری به سقف خانه ما می بخشد یک بوم خالی است که در دیواره خارجی ایجاد شده است .که اگر این دیواره با متریال مناسب سقف شیروانی پر شود می تواند جذابیت و زیبایی دو چندانی را به خانه ما ببخشد.
به طور مثال ما میتوانیم در فضایی ایجاد شده، پنجره هایی را طراحی کنیم،و یا میتوانیم در لبه های کار از برآمدگی ها خیره کننده استفاده کنیم .

ما در این مقاله 5 طرح سقف شیروانی را به شما معرفی کرده و ویژگی ها معماری آن را بیان خواهیم کرد.

سقف شیروانی جذاب

 1. جشن شفافیت

  انعطاف پذیری سقف شیروانی در این مدل از اجرا هنرمندانه دیده می شود،جایی که معماران با توجه به فضایی که دارند، توانسته اند در فضای ایجاد شده در سقف علاوه بر یک طبقه مجزا ، یک نیم طبقه در فضای زیر شیروانی ایجاد کنند .
  این سقف با توجه به شیب تند و ستون بلندی که دارد،فضایی داخلی وسیعی را دز زیر خود ایجاد کرده، که معماران خوش ذوق با دیدی خوبی که داشته اند توانسه اند فضای ایجاد شده کمال استفاده را ببرند .
  از آنجایی که دراین سازه هیچ دیوار و فضایی برای تعبیه پنجره موجود نیست ،مهندسان طراح این خانه از دیوار نمای شاختمان به عنوان فضای نورگیر اتاق ها  استفاده نموده اند. با این کار علاوه بر تامین نور اتاق ،جلوه زیبایی به نمای ساختمان بخشیده اند.

  فضای زیر شیروانی روکش شده با چوب

 2. قدردانی ازحجم

  سقف شیروانی می تواند طوری طراحی شود که نیازی به ستون وسطی نداشته باشد .تحمل بار در این نوع سقف های شیروانی توسط تیرها و دیوارهای انتهایی بنا صورت می پذیرد.بدون ستون فضای بیشتری در زیر سقف ایجاد می شود و سازندگان می توانند فضای داخلی را بر هر روکشی که دوست دارند دیزاین کنند. درعکس فوق تیرها توسط روکش چوبی انجام شده است ، روکش چوبی پوشش طبیعی و مرسوم سقف های شیروانی می باشد.

  نمای بیرونی سقف بدون ستون

 3. ایجاد یک فضای محافظت شده ساده

  با استفاده از یک سقف شیروانی ساده مثلثی می توان ،فضای داخل و بیرون خانه را به آسانی جدا کرد.در تصویر فوق پوشش های چوبی زیر سقف شیروانی را پوشانده است و خود سقف شیبدار وظیفه محافظت از فضای تراس را بر عهده دارد .
  در مدل طراحی سقف شیروانی فوق فضای زیر شیروانی به دو قسمت تقسیم شده است .قست اول فضای داخلی می باشد .این فضا توسط شیشه از قسمت تراس جدا شده است .دلیل استفاده از شیشه حفظ محیط داخلی خانه از عوامل جوی مانند باد و باران می باشد.
  بخش دوم فضای شیروانی در محیط کاملا باز قرار دارد ،و این امکان را به صاحبان خانه می دهد که در محیط تراس که مسقف است از فضای آزاد استفاده کنند.

  نمای بیرونی سقف شیروانی اتصال دهنده

 4. استفاده از سقف شیروانی برای اتصال دو ساختمان

  سقف های شیروانی می تواند راه جالبی برای اتصال دو ساختمان به یکدیگر باشد .همانطور که در عکس فوق مشاهده می کنید،طراحان این ساختمان با دید خاصی که داشتند فضای خالی بین دو ساختمان را توسط سقف شیبدار پوشانده و از این فضا بهترین استفاده را کرده است.

  سقف شیروانی متمایز کننده

 5. جدا کردن بخش اصلی خانه از سوئیت های جانبی

  اگر خانه شما هم مانند عکس فوق دارای قسمت ها و سوئیت های جانبی می باشد ،شما می توانید به راحتی از سقف شیبدار برای جدا کردن این فضا استفاده کنید .
  این کار به صورتی انجام می گیرد که بخش اصلی ساختمان از طراحی متمایزی نسبت به دیگر نقاط ساختان بهره میبرد .
  در این کیس قسمت اصلی ساختمان توسط یک سقف شیبدار ساده که دارای رنگی تیره است  از بقیه قسمت های ساختمان که دارای رنگ روشن می باشد  جدا شده است .
  همانطور که می بینید سادگی در این طراحی ویژگی اصلی می باشد .و شکل ساده سقف شیبدار در این طرح حفظ شده است .قسمت های دیگر ساختمان در این نوع اجرا توسط سقف های مسطح از قسمت اصلی متمایز شده اند .

 

جمع بندی نهایی:

همین طور که در این مقاله مشاهده کردید ، این سقفها  اگر درست طراحی واجرا شود می تواند در حالی که ساده است بسیار خلاقانه و شیک اجرا شود .اما نکته مهمی در اجرای  شیروانی قابل توجه است ،استفاده از مصالح اولیه باکیفیت و زیبا در ساخت سقف  های شیروانی می باشد .

شرکت سپید فام وارنا با تولید ورق های شیروانی upvc می تواند بهترین  و باکیفیت ترین مصالح را برای ساخت سقف شیروانی در اختیار شما قرار دهد. شما می توانید از طریق فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید ، وکارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
برای آشنایی بیشتر با ورق شیروانی upvc می توانید مقاله ورق شیروانی upvc را مطالع نمایید، و در صورت نیاز به  خرید ورق سقفی  UPVC با ما تماس بگیرید.