اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  مشخصات ورق آندوویلا ( پلی لین)UPVC

مشخصات ورق آندوویلا ( پلی لین)UPVC

آنچه در مورد آندوویلا (پلی لین)در این مقاله می خوانید:

این مقاله به بررسی جدید ترین نسل ورق آندوویلا (پلی لین) UPVC خواهیم پرداخت، مزایا و معایب آن را بازگو و انواع رنگ بندی آن را ذکر می کنیم.اگر شما هم در حال ساخت ساز هستید و در سازه خود از سقف های شیروانی استفاده می کنید،ورق آندویولا (پلی لین ) یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه می باشد.

پلی لین

آندوویلا (پلی لین) UPVC چیست ؟

پلی لین نام تجاری است که مجموعه سپید فام  برای پوشش های upvc  که مشابه آندوویلا تولید کرده، برگزیده است.جنس این ورق برخلاف آندویلا تولید شده در سایر کارخانه ها از جنس upvc می باشد.

آندوویلا( پلی لین ) از نظر شکل ظاهری جلوه ای همانند سفال و ورق شینگل دارد اما مزیتی که این ورق را نسبت به ورق های فوق متمایز کرده ، این است که ورق آندویلا از نظر وزنی بسیار سبک تر می باشد .

از دیگر نکاتی که این ورق را نسبت به ورق ها شیروانی هم رده متمایز کرده این نکته است که ورق های آندوویلا (پلی لین)UPVC علاوه بر ضد آب بودن در شرایط جوی نامساعد نیز دارای کارایی بسیار بالا هستند به همین دلیل این ورق ها یکی از گزینه های مناسب برای انواع بام شیبدار می باشد.

آندوویلا(پلی لین) UPVCدر چه مکان های مختلف استفاده می شود؟

از ورق آندویلا (پلی لین)در سقف های شیبدار و همچنین مکان های زیر استفاده می کنند :

 • استفاده در ساختمان مدارس ،خانه های مسکونی،و امکان تجاری
 • استفاده در سقف های شیروانی به عنوان متریال پوشش سقف
 • استفاده در سقف و نماهای ویلاها
 • استفاده در پوشش سقف سوله ها

پلی لین 2

مزایای استفاده از آندوویلا چیست؟

 • جریان مداوم دما
 • سبکی وزن
 • اجرا و نصب اسان
 • تنوع و طیف رنگی زیاد
 • ضد نشت بودن
 • همپوشانی صد در صدی و مطمئن
 • زیر سازی با صرفه

جریان مداوم هوا:

با توجه به شکل ظاهری و ساختار ورق پلی لین که جریان هوا و ورود و خروج آن را ممکن می سازد. این فرایند با به وجود آوردن تهویه طبیعی از عرق کردن و مرطوب شدن سقف جلوگیری می کنند.(البته ذکر این نکته ضروری است که فاصله بین تیزه و تایل ها و کناره سقفها در هر متر برای تهویه معادل ۸۵ سانتی متر می باشد.)

سبکی وزن:

پلی لین دارای وزنی معادل ۴کیلوگرم به ازای هر متر مربع، از ورق های سبک وزن به حساب می آید. که نصب آسان آن نیز به دلایل استفاده از آن می افزاید.

همین کم وزنی و سبکی سبب شده در شرایط زلزله و زمین لرزه احتمالی،  از خسارت های سنگین ناشی از ریزش سقف های سنگین جلوگیری کند.

نصب آسان :

این ورق به دلیل استفاده از میخ های مخصوص که از جنس گالوانیزه بوده، و دارای کلاهک مخصوصی است. این میخ ها از نشت آب جلوگیری کرده و به راحتی هرچه تمام تر قابل نصب و اجرا خواهد بود.

 

تصویر رنگ بندی آندوویلا

طیف رنگی متنوع و گوناگون :

ورق پلی لین علاوه بر نمای بسیار زیبا و سفالی به گونه ای طراحی شده که هر قطعه از طیف رنگی گوناگون برخوردار است.که قرار گرفتن ورق های پلی لین در کنار هم دیگر زیبایی خاصی را به نمای ساختمان می دهد.

جلوگیری از نشت :

این ورق انعطاف پذیری بسیار بالایی که دارد.به همین دلیل در مقابل عوامل جوی مانند یخ زدگی و یخبندان از مقاومت خوبی برخوردار بوده و یخ نمی زند.در نتیجه ترک بر نمی‌دارد از این رو هیچگاه نگرانی از بابت نشت آب نخواهیم داشت.

ورق پلی لین UPVC در بازه دمایی ۴۰- تا ۷۰+ هیچگونه تغییر در ابعاد و اندازه ندارد.از نکاتی دیگری که این ورق را از دیگر ورق های هم رده خود متمایز می کند ذکر این نکته است که این ورقها  در برابر وزش باد تا ۳۴۷ کیلومتر بر ساعت نیز مقاوم می باشد.

همپوشانی صدرصدی و مطمئن:

در ورق های پلی لین ( آندویلا) برجستگی ها به گونه ای طراحی شده اند که از برگشت آب ناشی از بارندگی باران و برف جلوگیری می کند. به همین دلیل این ورق ها در کلیه شرایط آب و هوایی به خوبی هم را همپوشانی خواهند کرد.

زیر سازی به صرفه:

در اجرا سقف آندویلا به دلیل اینکه این نوع ورق ها نیاز به زیر سازی یکپارچه ندارند ،هزینه اجرا و زیر سازی آنها نسبت به سایر ورق ها مانند شینگل و … ۵۰% ارزانتر می باشد . این ورق به آسانی بر تیر کشی ها چوبی و فلزی قابل نصب است. این قابلیت قیمت نهایی و تمام شده سقف را پایین می آورد.

آندوویلا و انواع رنگ بندی آن:

در کارخانه سپید فام وارنا ورق آندو ویلا (پلی لین)  upvcدر رنگبندی ها متنوع تولید و ارائه می شود.شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد رنگبندی ورق پلی لین UPVC با کارشناسان شرکت سپید فام در ارتباط باشید.

 

مزاحل نصب ورق آندوویلا

معایب سقف آندوویلا:

آندویلا نیز مانند سایر سقف های شیبدار دارای معایبی می باشد.به طور مثال در برابر بادهای جانبی داری دوام کمی می باشد.

 

زیر سازی آندوویلا

نحوه اجرا و زیر سازی آندوویلا:

آندو ویلا را می توان در انواع سازه ها با سقف های شیروانی بر روی زیر سازی استاندارد نصب نمود.

یکی از نکاتی که در اجرای سقف های اندویلا باید به آن توجه نمود جهت وزش باد در محل اجرا می باشد.به این صورت که جهت قرار گرفتن و چیدمان ورق باید بر خلاف جهت وزش باد باشد.

در هنگام نصب باید،ورق ردیف اول باید در یک راستا و باهم پوشانی یک موج اجرا گردد.سپس برای اجرا ردیف شماره دو باید ورق ابتدایی از مرکز نصف شود و آب بندی آن را کامل می کنیم توسط میخ های مخصوص نصب می کنیم .

اتصال آندوویلا به شبکه زیر سازی

اتصال آندوویلابه شبکه زیر سازی:

ورق های آندویلا توسط میخ های مخصوص که سر پلاستیکی دارند به شبکه زیر سازی متصل می شوند .در هنگام میخ کوبی باید این موضوع  را در نظر گرفت که محل کوبیدن میخ ها نباید در لبه ناحیه همپوشانی قرار داشته باشد.

نحوه اجرا لبه بام ها :

پر کنندها باید در لبه بام و  در محل هم پوشانی ورق ها و میخ هایی که بر روی موج کوبیده شدند اجرا شوند.

این پر کننده ها در سقف های بتنی در ردیف اول ۲۷ سانتی متر و در ردیف های بعدی به در فاصله هایی ۳۲سانتی متر باید نصب شوند.

برای پیاده سازی مکانی برای تبادل هوا در ردیف اول ۲۷ و در ردیف دوم ۳۲سانتی متر فضا لازم است .

تیزه:

تهویه:در محل راس ورق ها باید در کمترین فاصله ممکن نصب کردند.همچنین از نوار آندو ایر برای اب بندی و تهویه هوا در زیر تیز ها استفاده می شود.

اجرای ورق عایق حرارتی:

این ورق ها که بهEPs نیز مشهور هستند به صورت زیر اجرا می شوند.

نوارهای پر کننده باید طوری نصب شوند که در هنگام نصب تیزهای کوچک زیر آن قرار گیرند.فلشینگها هم باید به طور کامل با میخ ها نصب شوند.

برای بالا رفتن اطمینان در آبندی و کیفیت آن باید در محل تیزه های کوچک و تیزه های آخر کارو درجایی که فلیترهای پرکننده زیر آن قراردارند، میخ ها از بالا کوبیده شود.

تیزهای استاندارد و اجرای آن :

1- استفاده از فیلتر هوا یا پرکننده میتواند برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی ،حشرات و پرندگان باشد.و اجرای آن اجباری نیست.

2-در محل های که بارندگی و برف شدید وجود دارد مانند مناطق کوهستانی استفاده از اندو باند ویا آندوایر پیشنهاد می شود .ولی در سایر مناطق به علت اینکه تیزهای استاندارد به خوبی آبندی شده اند نیازی به استفاده از سایر موارد نیست.

نحوه اجرای محل های تقاطع در سقف آندوویلا

نحوه اجرای محل های تقاطع در سقف آندوویلا:

برای اجرای تیزها کوچک در محل تقاطع شیب ها به منظور داشتن یک سطح صاف، باید از اندو باند و نوار پر کننده که به آسانی تکه تکه می شوند استفاده نمود.چون نوارهای پرکننده هم موج با ورق های آندویلا می باشند،از این رو به طور کامل از ورود اشیاء جلوگیری نموده و آب بندی را به طور کامل انجام می دهد.

در محل تقاطع و تیزه های انتهایی میخ ها باید در فواصل 20سانتی متری از یکدیگر کوبیده شوند.

برای نصب تیزهای استاندارد نیازی به اندو ایر نوار پرکننده نیست.

ورق پلی لین

فلشینگ های کنار کار:

در زمان اجرا در قسمت کناری کار باید از لب بند یا فلاشینگ ها استفاده نمود .ذکر این نکته ضروری است که همپوشانی فلاشینگ ها با ورق باید به اندازه یک موج باشد.

همچنین برای مقابله با عوامل جوی مانند باد و باران ضروری است فلاشینگ های کناره کار علاوه بر میخ کوبی از بالا، از بغل نیز با میخ مونوبلاگ میخ کوبی شوند.

در مواردی ممکن است فلاشینگ ها روی موج ورق آندویلا Upvc(یو وی وی سی) ننشیند. در این مواقع باید کل ورق را از قوس بریده و با رعایت آب بندی شروع به نصب فلاشینگ ها کرد.

نحوه خرید ورق آندوویلا:

برای دریافت مشاوره و خرید و استعلام قیمت ورق پلی لین شما می توانید با کارشناسان فروش شرکت سپید فام وارنا در ارتباط باشید .کارشناسان با تجربه شرکت ما می توانند بهترین مشاور شما در انتخاب نوع ورق سقف شیروانی شما باشند .