اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

01144405168

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  دسته‌بندی نشدهوبلاگ   »   8 فاکتور مهمی در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است

8 فاکتور مهمی در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است

 • 288 بازدید
 • تاریخ انتشار: 2 سال پیش

در این مقاله از زبان یک پیمانکار و نصاب سقف در مورد اینکه چرا قیمت سقف شیروانی اغلب متفاوت است .صحبت خواهیم کرد همچنین مطالب و جرئیات مهمی که در هزینه اجرای سقف باید در نظر بگریم را بیان می کنیم .

بعد از تماس گرفتن به چند نصاب سقف در سطح شهر ،تازه سر درگمی شروع می شود .چون  هرکدام از این افراد قیمت سقف شیروانی متفاوتی را  ارائه می دهند . و این نکته قابل درک نیست که چرا این تفاوت قیمت در براورد تعویض یا اجرای سقف وجود دارد.

 

نکات تاثیر گذار در قیمت سقف

فاکتور ها و معیار های زیادی در تصمیم گیری برای انتخاپ پیمانکار و نصاب سقف شما تاثیرگذار است. این فاکتور ها و معیار ها عبارتند از :

 • اعتبار و مهارت  نصاب
 • مجوزها و بیمه نصاب
 • مواد و متریال استفاده شده در سقف
 • و میزان متراژ سقف شما

عوامل فوق از نکات مهمی هستند، که در قیمت سقف شیروانی تاثیر مستقیم دارد.

دراین مقاله به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد که:

 • چگونه یک شرکت اجرای سقف شیروانی برای خدمات خود قیمت گذاری می کنند ؟
 • چه عواملی در قیمت گذاری متغیر است ؟

 8 فاکتور موثر در قیمت سقف شیروانی:

هشت فاکتور مهم وتاثیر گذار در قیمت سقف شیروانی عبارتند از:

 • اندازه سقف
 • شیب سقف
 • متراز تخریبی سقف قبلی در صورت جدید وجود داشتن سقف کهنه
 • نوع مصالح استفاده شده در سقف شیروانی جدید 
 • نحوه زیر سازی و عایق بندی سقف جدید
 • دسترسی ها محل اجرای پروژه 
 • نوع گارانتی وتضمین کیفیت سقف اجرا شده 
 • جزئیات اضافه و سفارشی سازی سقف

 

نصب سقف شیبدار

 

 

 

 

 1. اندازه سقف : 

  نصاب ها و اجرا کننده های سقف اندازه گیری سطح اجرای سقف را بر اساس متر مربع انجام می دهند . در مرحله بعدی میزان اعداد به دست امده را به اندازه های ورق تقسیم می کنند ،و میزان ورق مورد نیاز و هزینه آن محاسبه می شود.

 2. شیب سقف :

  میزان شیب سقف به دو دلیل عامل تعیین کننده در هزینه سقف است .اول اینکه در کارهایی که شیب سقف زیاد است ، روند اجرای کار مانند همان روال قدیم کار نیست ، و در اجرای این کار باید مراحل کار به دقت و با ایمنی بیشتری انجام شود.
  مورد دوم این موضوع است که زیر سازی در سقف های با شیب زیاد باید قوی تر و با لایه ای بیشتری انجام شود.

 3. نوع سقفی که باید تخریب شود و مساحت آن (در صورت بازسازی سقف ):

  در صورتی که بخواهیم سقف را بازسازی کنیم ، ابتدا باید سقف قدیمی را تخریب کنیم .یکی از نکاتی که قیمت سقف شیروانی را تعیین می کند،هزینه این تخریب است که با توجه به مساحت سقف ،وزن سقف ، نوع مواد اولیه استفاده شده در سقف، ارتفاع سقف ، تعدادکارگران مورد نیاز برای تخریب سقف و هزینه جابه جایی برای نخاله ها تعیین می گردد.

 4. نوع متریال استفاده شده در سقف جدید و قیمت سقف شیروانی:

  تفاوت های چشمگیری بین انواع مصالح بام وجود دارد.با توجه به نوع متریالی که در سقف خود استفاده می کنید سقف شیروانی شما می تواند از زیبایی ،وزن ، دوام و طول عمر متفاوتی برخوردار باشد.
  به طور مثال شما می توانید سقف شیروانی خود را با ایرانیت اجرا کنید که با این کار سقف شما نه از زیبایی و نه از دوام زیادی برخوردار خواهد بود .
  گزینه دوم شما استفاده از ورق های شیروانی گالوانیزه خواهد بود .که با استفاده از این مصالح که جزو مصالح میان رده می باشد شما زیبایی نسبی را به سقف خود اضافه کرده اید ، ولی این سقف از نظر دوام و طول عمر دارای مقاومت کمی هستند و هم از نظر هزینه زیر سازی و اجرا هزینه بالاتری را برای قیمت سقف شیروانی شما به همراه خواهند داشت .
  گزینه سوم بهترین گزینه برای اجرای سقف شیروانی شما می باشد استفاده از ورق شیروانی upvc می باشد .که شما با استفاده از این ورق علاوه بر کاهش هزینه های زیر سازی و عایق بندی از طول عمر بالای این ورق ها بهرمند خواهید شد . برای اطلاع بیشتر از مزایای استفاده از ورق های UPVC می تانید مقاله خرید ورق شیروانی UPVC مطالعه نمایید.

 5. نحوه اجرا و عایق بندی سقف جدید:

  بسیاری از مردم بر این باورند که سقف جدیدشان فقط ورق های شیروانی است که دیده می شوند.ولی باید این نکته را بدانیم که هزینه اصلی و تاثیر گذار در قیمت سقف شیروانی نحوه اجرا و زیر سازی و همچنین نوع عایق بندی ، مصالحی که برای اتصال مورد استفاده قرار می گیرند است .که به این بخش از سقف های شیروانی زیر سازی کار گفته می شود که اگر به درستی صورت نگیرد، ممکن است در طولانی مدت باعث به وجود امدن مشکلات فراوانی برای خانه شما شود .

 6. دسترسی و محل اجرای پروژه و تاثیر آن  در قیمت سقف شیروانی:

  دسترسی به محل انجام پروژه و ارتفاع سقف از دیگر فاکتورهایی است که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است .
  دسترسی دشوار به پروژه به این معنی است که در کلیه مراحل انجام کار تجهیزات و نیروی انسانی بیشتری مورد نیاز می باشد .از آنجا که ارتباط مستقیمی بین هزینه های کار و تجهیزات برای هر پروژه بام وجود دارد ، دسترسی آسان تر ، زمان و مواد کمتری برای تکمیل کار لازم است. پس دسترسی آسانتر می تواند  تا حد زیادی قیمت سقف شیروانی پایین بیاورد .

 7. نوع گارانتی و تضمین کیفیت سقف اجرا شده :

  با توجه به نوع شرکتی که با آن در نصب سقف شیروانی خود همکاری می کنید ، این شرکت می تواند برای ضمانت کیفیت سقف اجرایی خود در  بازه های زمانی مختلف تضامینی را در نظر بگیرد . که با توجه نوع این گارانتی قیمت سقف شیروانی میتاوند متغیر باشد.

 8. جزئیات اضافه و سفارشی سازی سقف:
  و در مرحله اخر آیتم و فاکتوری که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است میزان سفارشی سازی پروژه و نوع زیر سازی آن توسط کار فرما می باشد و.به طور مثال شاید کار فرما بخواهد از نوع الوار خاصی در پروژه ی خود استفاده کند .که همین امر در هزینه پروژه تاثیرگذار است.

 

 

نصب ورق سقفی شینگل

جمع بندی :

در این مقاله به عوامل و فاکتورهایی که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است .اشاره شد ،و 8 عمال مهم ذکر شد .شما می توانید برای دریافت مشاوره در حوزه انتخاب نوع متریال سقف خود با مشاوران کارخانه سپید فام وارنا از طریق صفحه ارتباط باما تماس حاصل فرمائید.