اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  دسته‌بندی نشدهوبلاگ   »   8 فاکتور مهمی در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است

8 فاکتور مهمی در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است

 • 1032 بازدید
 • تاریخ انتشار: 1 سال پیش
5/5 - (13 امتیاز)

8  فاکتور مهمی که در قیمت سقف شیروانی تاثیر‌گذار است

در این مقاله از زبان یک پیمانکار و نصاب سقف در مورد اینکه چرا قیمت سقف شیروانی اغلب متفاوت است صحبت خواهیم کرد. همچنین مطالب و جزئیات مهمی که در هزینه اجرای سقف باید در نظر بگیریم را نیز بیان می‌کنیم .

 

خرید سقف شیروانی یو پی وی سی

خرید سقف شیروانی یو پی وی سی – محصول سپیدفام وارنا

 

قیمت به روز ورق UPVC

نوع محصول عرض عرض مفید طول ضخامت واحد قیمت تاریخ به روز رسانی
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/21
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/22
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/23
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/24
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/25
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/26بعد از تماس گرفتن با چند نصاب سقف در سطح شهر، تازه سر درگمی شروع می‌شود. چون هرکدام از این افراد قیمت سقف شیروانی متفاوتی را ارائه می‌دهند. این نکته قابل درک نیست که چرا این تفاوت قیمت در براورد تعویض یا اجرای سقف وجود دارد.

قیمت سقف شیروانی

فاکتور‌ها و معیار‌های زیادی در تصمیم گیری برای انتخاب پیمانکار و نصاب سقف شما تاثیرگذار است. این فاکتور‌ها و معیار‌ها عبارتند از :

 • اعتبار و مهارت نصاب
 • مجوزها و بیمه نصاب
 • مواد و متریال استفاده شده در سقف
 • میزان متراژ سقف شما

عوامل فوق از نکات مهمی هستند، که در قیمت سقف شیروانی تاثیر مستقیم دارد.

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده خواهد شد که:

 • چگونه یک شرکت اجرای سقف شیروانی برای خدمات خود قیمت گذاری می‌کند؟
 • چه عواملی در قیمت گذاری موثر است؟

 

 8 فاکتور موثر در قیمت سقف شیروانی

هشت فاکتور مهم و تاثیر گذار در قیمت سقف شیروانی عبارتند از:

 • اندازه سقف
 • شیب سقف
 • متراژ تخریبی سقف قبلی در صورت وجود سقف کهنه
 • نوع مصالح استفاده شده در سقف شیروانی جدید 
 • نحوه زیر سازی و عایق بندی سقف جدید
 • دسترسی های محل اجرای پروژه 
 • نوع گارانتی و تضمین کیفیت سقف اجرا شده 
 • جزئیات اضافه و سفارشی سازی سقف

 

نکات تاثیر گذار در قیمت سقف

 

 1. اندازه سقف

نصاب ها و اجرا کننده های سقف، اندازه گیری سطح سقف را بر اساس متر مربع انجام می‌دهند. در مرحله بعدی عدد به دست آمده را بر اندازه‌های ورق تقسیم می‌کنند و میزان ورق مورد نیاز و هزینه آن محاسبه می‌شود.

در کنار ابعاد پشت بام، پیچیدگی سقف و نوع طراحی آن نیز در قیمت سقف شیروانی شما تاثیر می‌گذارد. زیرا برخی از سبک ها به مصالح و نیروی کار بیشتری نیاز دارند. به عنوان مثال: اگر ساختمان شما دارای سازه های چند طبقه، تهویه، دودکش، اتاق های شیروانی به هم چسبیده و نورگیری زیادی باشد؛ باید برای مصالح و نیروی کار بیشتر – علاوه بر قیمت خرید ورق سقف شیروانی خود – هزینه بیشتری نیز بپردازید.

 

 1. شیب سقف

میزان شیب سقف به دو دلیل عامل تعیین کننده در هزینه سقف است. اول اینکه در مواردی که شیب سقف زیاد است؛ روند اجرا همانند گذشته نیست و در اجرای آن باید مراحل کار به دقت و با ایمنی بیشتری انجام شود.
مورد دوم این موضوع است که زیر سازی در سقف های با شیب زیاد باید قوی تر و با لایه های بیشتری انجام شود.

 

 

 1. نوع سقفی که باید تخریب شود و مساحت آن (در صورت بازسازی سقف )

می‌توانید سقف جدید را روی سقف شیروانی قبلی نصب کنید. اما اگر در حال حاضر بیش از دو لایه سقف نصب کرده‌اید؛ در صورتی که بخواهید سقف را بازسازی کنید، ابتدا باید سقف قدیمی را تخریب کنید و هزینه آن را نیز بپردازید.

یکی از نکاتی که قیمت سقف شیروانی را تعیین می‌کند، هزینه این تخریب است که با توجه به مساحت، وزن و ارتفاع سقف و همچنین نوع مواد اولیه استفاده شده در آن؛ تعداد کارگران مورد نیاز برای تخریب سقف و هزینه جابه جایی برای نخاله ها تعیین می‌گردد.

 1. نوع متریال استفاده شده در سقف جدید و قیمت سقف شیروانی

تفاوت های چشمگیری بین انواع مصالح بام ها وجود دارد که در قیمت سقف شیروانی تاثیر می‌گذارد. با توجه به نوع متریالی که استفاده می‌کنید سقف شیروانی شما می‌تواند از زیبایی، وزن، دوام و طول عمر متفاوتی برخوردار باشد.

به طور مثال شما می‌توانید سقف شیروانی خود را با ایرانیت اجرا کنید. اگرچه با قیمت پایین ایرانیت یک سقف ارزان می‌سازید؛ اما با این کار سقف شما نه زیبایی لازم را خواهد داشت و نه دوام کافی. در نتیجه ممکن است انتخاب این نوع مصالح سنتی در قیمت هزینه های سقف شیروانی و تعمیر و نگهداری آن در آینده تاثیر منفی داشته باشد.

نصب ورق سقفی شینگل

 

سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

گزینه دوم استفاده از ورق های شیروانی گالوانیزه خواهد بود -که با استفاده از این مواد که جزء مصالح میان رده می‌باشند شما زیبایی نسبی را به سقف خود اضافه کرده‌اید. ولی این سقف ها از نظر دوام و طول عمر دارای مقاومت کمی هستند. همچنین از نظر هزینه زیر‌سازی و اجرا، قیمت سقف شیروانی شما را افزایش خواهند داد.

محدودیت های تولیدات داخلی ورق گالوانیزه باعث شده تا بخش زیادی از نیاز این ورق ها از طریق واردات به کشور تامین شوند. در نتیجه این نوسانات ارزی، قیمت ورق گالوانیزه شیروانی را دستخوش تغییرات و ناپایداری قیمت می‌کند.

ورق شیروانی گالوانیزه با ضخامت و عرض‌های متفاوت و به دو صورت رول و برش خورده در بازار موجود است. هر چه ضخامت فلزِ روی در ورق های گالوانیزه بیشتر باشد، کیفیت ورق ها بهتر و متعاقبا قیمت سقف شیروانی نیز افزایش می‌یابد.

 

سقف شیروانی

قیمت ورق رنگی سقف شیروانی ؛ ارزان ترین و گران ترین ورق شیروانی

به فلز روی اندود شده و رنگ آمیزی شده، اصطلاحا حلب یا ورق رنگی می‌گویند. ورق کرکره ای یا سینوسی ارزان ترین ورق گالوانیزه رنگی است. ورق رنگی ذوزنقه‌ای و ورق شیروانی طرح سفال – به دلیل نوع برش و استفاده از دستگاه ها و روش های مخصوص – پرکاربردترین و از نظر قیمتی سقف گران تری نسبت به سایر انواع ورق های رنگی شیروانی هستند.

 

 

 

هر چند قیمت ورق های رنگی از ورق سقف گالوانیزه گران‌تر هستند؛ اما هر دو از جنس فلزند و سقف‌های فلزی معایب قابل توجهی نیز دارند. گرم شدن زیر سقف ورق های فلزی یکی از شایع ترین مشکلات اجرای این سقف ها است. زیرا برای رفع این مشکل نیاز به عایق کاری و بهبود زیرسازی دارند. این موارد بر قیمت سقف شیروانی می‌افزاید.

از جمله عوامل مهم تعیین کننده در قیمت ورق رنگی شیروانی می‌توان به: جنس ورق رنگی، اندازه و ابعاد ورق، کارخانه سازنده و رنگ ورق اشاره کرد.

طول عمر ورق شیروانی رنگی حدود 30 سال است.

نصب سقف شیبدار

 

جنس ورق و کاهش قیمت سقف شیروانی

پس یک سقف ارزان و در عین حال بادوام کدام است؟ شاید بگویید وجود ندارد. پس با نسل جدید ورق‌های یو پی وی سی آشنا شوید. ورق سقف شیروانی ارزان قیمت و مقرون به صرفه‌ای که با توجه به قیمت پایین آنها، دغدغه‌ای برای تعمیرات آینده یا زیرسازی های دردسر‌ساز نخواهید داشت. زیرا طول عمر این ورق های شیروانی 40 تا 50 سال می‌باشد.

بنابراین بهترین گزینه برای اجرای سقف شیروانی شما استفاده از ورق شیروانی upvc می‌باشد. شما با استفاده از این ورق علاوه بر کاهش هزینه های زیر سازی و عایق بندی از دوام و طول عمر بالای این ورق ها بهرمند خواهید شد. برای اطلاع بیشتر از مزایای ورق های UPVC می توانید مقاله خرید ورق شیروانی UPVC را مطالعه نمایید. در ادامه مقاله توضیحات بیشتری درباره ورق سقف یو پی وی سی خواهیم داد.

 

مقاله زیر را حتما بخوانید: ارزان ترین سقف های شیروانی – معرفی 5 سقف شیروانی ارزان قیمت

 

 1. نحوه اجرا و عایق بندی سقف جدید

بسیاری از مردم بر این باورند که سقف جدیدشان فقط ورق های شیروانی است که دیده می‌شوند. ولی باید این نکته را بدانیم که هزینه اصلی و تاثیر گذار در قیمت سقف شیروانی نحوه اجرا و زیر سازی و همچنین نوع عایق بندی و مصالحی که برای اتصال مورد استفاده قرار می‌گیرند است.

به این بخش از سقف های شیروانی زیر سازی کار گفته می‌شود که اگر به درستی صورت نگیرد؛ ممکن است در طولانی مدت باعث به وجود آمدن مشکلات فراوانی برای خانه شما شود .

 

 1. دسترسی و محل اجرای پروژه و تاثیر آن در قیمت سقف شیروانی

دسترسی به محل انجام پروژه و ارتفاع سقف از دیگر فاکتورهایی است که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است.

دسترسی دشوار به پروژه به این معنی است که در کلیه مراحل انجام کار تجهیزات و نیروی انسانی بیشتری مورد نیاز می‌باشد. از آنجا که ارتباط مستقیمی بین هزینه های کار و تجهیزات برای هر پروژه بام ساختمان وجود دارد، دسترسی آسان تر، زمان و مواد کمتری برای تکمیل کار لازم است. پس دسترسی آسانتر می‌تواند تا حد زیادی قیمت تمام شده سقف شیروانی را پایین بیاورد .

 

 1. نوع گارانتی و تضمین کیفیت سقف اجرا شده

شرکتی که سقف شیروانی شما را نصب می‌کند می‌تواند برای ضمانت کیفیت اجرای سقف شما – در بازه‌های زمانی مختلف – گارانتی در نظر بگیرد. با توجه نوع این گارانتی قیمت سقف شیروانی میتواند متغیر باشد.

در شرکت سپیدفام وارنا علاوه بر اینکه قیمت خرید سقف شیروانی شما ارزان و مقرون به صرفه تمام می‌شود؛ تضمین شرکتی و گارانتی 7 ساله بیمه ایران نیز بر ارزش ورق های سقف شیروانی شما می‌افزاید.

 

 1. جزئیات اضافه و سفارشی سازی سقف

و در مرحله آخر آیتم و فاکتوری که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است، میزان سفارشی سازی پروژه و نوع زیر سازی آن توسط کار فرما می‌باشد. به طور مثال شاید کار فرما بخواهد از نوع الوار خاصی در پروژه خود استفاده کند -که همین امر بر قیمت ورق برای سقف شیروانی شما تاثیر می‌گذارد.

قیمت سقف شیروانی upvc

قیمت سقف شیروانی در شمال ؛ سقف ارزان

سقف های شیروانی یا شیبدار عمدتا در مناطق مرطوب و برای زیبایی بیشتر کاربرد دارند. همچنین برای ساخت سازه ها با دهانه بزرگ تر گزینه های مطمئن تری هستند. طراحی سقف های شیبدار باید به گونه‌ای باشد که در مقابل باد و باران و برف تحمل کافی را داشته باشد. زیرسازی سقف های شیبدار معمولا به صورت خرپای فلزی یا چوبی انجام می‌شود.

سقف شیبدار برای مناطق ساحلی بسیار مناسب است. زیرا سقف دچار نشت آب باران نمی‌شود. بارش باران در نواحی ساحلی زیاد رخ می‌دهد. ولی در سقف های شیبدار، آب باران جمع نمی‌شود و راه‌هایی برای خروج آن پیدا می‌کند و به هوا اجازه می‌دهد سقف را خشک نگه دارد. اما برای مناطقی با باد شدید چندان مناسب نیستند.

قیمت سقف شیروانی در شمال کشور تخمینی است و به مصالح به کار رفته بستگی دارد. هزینه زیرسازی سقف – فلزی یا چوبی – بعلاوه هزینه باربری ورق ها و نصب سقف نیز باید در نظر گرفته شوند.

شما می‌توانید برای برآورد هزینه ساخت و نصب سقف خود، با کارشناسان وارنا تماس بگیرید و از مشاوره‌های رایگان ما بهره مند شوید.

 

 

صرفه جویی در قیمت سقف شیروانی با پوشش UPVC

 

سقف شیروانی UPVC

سقف شیروانی UPVC – تولید کارخانه سپیدفام وارنا

 

در خرید ورق شیروانی upvc مزایایی وجود دارد که در سقف های دیگر کمتر دیده می شود. مزایای این نوع پوشش های سقفی هم در هنگام خرید ورق ها و هم تا سالها پس از استفاده از آن به سود خریداران است. به دلایل زیر:

عدم نیاز به شستشوی سقف – حداقل یک بار در سال  – اگر نگوییم دو بار – سقف های شیروانی و ناودانی نیاز به شستشو دارند. سقف هایی که به خوبی نگهداری شوند نه تنها عمر طولانی تری دارند، بلکه می‌توانند قبل از اینکه منجر به مشکلات جدی تری شوند جلوی آسیب ها گرفته شود. سقف upvc نیازی به این کار ندارد. زیرا خاصیت خودشستشویی دارد و با هر باران و برف خود به خود شسته می‌شود.

 

 

سقف منحنی یو پی وی سی

قیمت سقف منحنی یو پی وی سی – کارخانه سپیدفام وارنا

سقف ضد خوردگی – با توجه به رطوبت بالای مناطق ساحلی و شمالی کشور، احتمال خوردگی و پوسیدگی سقف نیز افزایش می‌یابد. جنس ورق سقفupvc  ضد رطوبت و ضد خوردگی بوده در پررطوبت ترین مناطق کشور نیز کیفیت بالای خود را حفظ می‌کند.

سقف عایق صدا – بر اثر برخورد باران های سنگین و تگرگ صدایی از سقف تولید نمی‌شود و آرامش محیط را بر هم نمی‌زند.

ضد اشعه مضر خورشید و عایق گرما – به دلیل آلیاژ پلیمری پوشش رویه ورق های یو پی وی سی UPVC ؛ نور شدید خورشید منعکس می‌شود و از گرمای زیر سقف و ورود به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند. همین امر باعث می‌شود تا – برخلاف برخی ورق های سقفی – رنگ ورق های یو پی وی سی با گذشت زمان محو و یا کم رنگ نشود.

 

قیمت سقف شیروانی

سایر مزایای ورقupvc   که باعث صرفه جویی در قیمت سقف شیروانی می‌شود:

 • ورق ضد فشار و ضد ضربه
 • ورق سقف ضد باکتری – مناسب برای سوله های صنعتی و بهداشتی، سوله دام، مواد غذایی، مواد شیمیایی و …
 • غیر سمی و دوستدار محیط زیست
 • سبک وزن و انعطاف پذیر – قابلیت انحنا و مناسب برای سوله های قوسی و سبک
 • سقف ضد حریق و عدم دودزایی ورق ها
 • دارای پیچ های عایق و واشر کُرپی ها که ضد فشار و ضد رطوبت هستند.
 • قابلیت تحمل دما در بازه 40 – تا 75 + درجه سانتیگراد
 • قیمت نصب پایین و زیرسازی ارزان سقف
 • ورق های رنگی شاد سقف و دیوارپوش های رنگی
 • ….

 

 

 

خرید سقف upvc از تولید کننده اصلی با قیمت ارزان – سپیدفام وارنا

 

قیمت عایق حرارتی سقف شیروانی

پشم سنگ، پشم شیشه، فوم و … از جمله عایق های حرارتی رایج در سقف ها هستند. اما از جمله معایب این عایق ها عدم مقاومت در برابر رطوبت و گاها ایجاد مشکلاتی برای سلامتی انسان و حیوانات است – برای مثال در ساخت سوله های دامداری.

از میان این عایق ها پشم سنگ قیمت بالاتری دارد. البته کیفیت بهتری هم دارد. اما برای رفع مشکل رطوبت این عایق ها معمولا فوم های پلی اتیلن یا پلی یورتان توصیه می‌شوند.

اما ما پیشنهاد بهتری داریم. در این صورت شما تنها ورق های سقفی را می‌خرید بدون آنکه هزینه‌ای اضافی برای عایق کاری سقف بپردازید. زیرا ورق‌های شیروانی upvc شرکت وارنا، خود‌عایق هستند و با یک تیر 2 نشان می‌زنید.

پیشنهاد ما استفاده از ورق های سقف شیروانی upvc به شکل 2 لایه و 4 لایه است – ورق ذوزنقه ای و اکوپانل یا ساندویچ پانل اقتصادی – که باعث صرفه جویی در قیمت سقف شیروانی شما می‌شود.

کیفیت عایق حرارتی ورق های یو پی وی سی به قدری مطلوب است که به آن لقب سقف خنک کننده داده‌اند. زیرا در مناطق بسیار سرد، از خروج گرمای داخل به بیرون – ورود سرمای محیط به داخل – و در مناطق بسیار گرم از ورود هوای گرم به داخل ساختمان جلوگیری می‌کند.

به همین دلیل از ورق upvc در سقف پارکینگ و سایبان استفاده زیادی می‌شود. زیرا از گرم شدن سقف جلوگیری کرده سایبانی عالی برای خودرو و ابزارآلات شما است.

جمع بندی

جمع بندی :

در این مقاله به عوامل و فاکتورهایی که در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است اشاره شد و 8 عامل مهم ذکر شد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان در حوزه انتخاب نوع متریال سقف خود با مشاوران کارخانه سپید فام وارنا – از طریق شماره های زیر و وب سایت ما در تماس باشید.

0912-0465837

0912-0465839

0911-5495291

011-44405168-70

 

سوالات متداول

چگونه ورق شیروانی یو پی وی سی قیمت تمام شده سقف شیروانی شما را پایین می‌آورد؟

سبک و منعطف بودن این ورق ها نیاز به نیروی انسانی زیاد و هزینه حمل و نقل و جابه جایی ورق ها را کاهش می‌دهد. ضمن آنکه به دلیل استحکام بالای ورق های شیروانی upvc ، قیمت زیرسازی سقف نیز کاهش می‌یابد.

 

ورق شیروانی UPVC شرکت وارنا در چه ضخامت و ابعادی تولید می‌شود؟

ضخامت ورق سقف یو پی وی سی شرکت وارنا از 1/5 تا 5 میلیمتر است. عرض مفید ورق بعد از فرم دهی 1 متر می‌باشد. طول ورق ها معمولا تا 12 متر و بر اساس سفارش مشتری ساخته می‌شوند.

 

مزیت خرید ورق شیروانی upvc در بازسازی سقف قبلی چیست؟

به هنگام بازسازی سقف های شیبدار، صاف یا قوسی اگر از ورق های یو پی وی سی شرکت وارنا استفاده کنید؛ دیگر نیازی به کندن سقف قبلی ندارید. این ورق ها را می‌توانید به طور مستقیم بر پوشش سقف قبلی خود بچسبانید و در خرید و قیمت سقف شیروانی خود صرفه جویی کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 پاسخ به “8 فاکتور مهمی در قیمت سقف شیروانی تاثیر گذار است”

 1. ممنون از مطلب خوبتون

 2. شهام بلوکی گفت:

  سلام
  قیمت upvc زوزنقه ای میخواستم با اطلاعاتی در مورد نصب اون ممنونم…ضمنا برای سقف کاذب ازچه گزینه ای استفاده کنم ؟ممنون میشم راهنمایی فرمایید

  • lahzeweb گفت:

   سلام وقتتون بخیر لطفا شماره تماس خودتون رو ارسال بفرمائید تا همکاران فروش در اسرع وقت با شما ارتباط برقرار کنند ممنونم

 3. حمیدرضا نیازی گفت:

  سلام در مورد منزلی قدیمی با سقف تیر چوبی در تفرش که بنا دارم سقف شیروانی بزنم راهنمائی فرمائید مراحل محاسبه و برآورد هزینه و اجرای صفر تا صد؟ اقتصادی و بادوام، شیک و کم هزینه
  حدود ۱۰۰ متر مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + هفت =