اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  وبلاگ   »   چگونه با استفاده از ورق شیروانی UPVC از تعمیرات سالانه سقف خلاص شویم !

چگونه با استفاده از ورق شیروانی UPVC از تعمیرات سالانه سقف خلاص شویم !

 • 730 بازدید
 • تاریخ انتشار: 3 سال پیش
Rate this post

ورق شیروانی UPVC (یو پی وی سی) و چرا از این ورق استفاده کنیم :

ورق شیروانی UPVC (یو پی وی سی) نسل جدید ورق های شیروانی می باشد. این ورق با استفاده از علم روز دنیا می تواند بسیاری از مشکلانی را که ورق های متداول قبلی داشته اند را رفع کند .

ورق شیروانی UPVC

انتخاب نوع ورق شیروانی یکی از مشکلاتی است که سازندگان ساختمان را دچار سردرگمی کرده است.با توجه به تنوع نوع متریال ورقهای شیروانی در هنگام انتخاب باید از مزایا و معایب هر ورق اطلاعات کامل داشته باشید.
شاید شما هم با این مشکل روبرو شده باشید که با شروع فصول بارندگی، سقف شما چکه کند و آرامش خانواده شما مختل شود.این تازه شروع دردسرها می باشد . پیدا کردن تعمیر کار ماهر و کار بلد برای سقف شاید چندین روز از شما زمان ببرد و در صورت یافتن باید ببینید که تعمیر کار چه زمانی وقت آزاد دارد .
با پیدا شدن تعمیر کار مشکل بعدی که با آن رو برو خواهیم بود، تامین منابع مالی برای حل این مشکل خواهد بود.

پس شاید بهتر باشد برای جلوگیری از پیدایش این چنین مشکلاتی و برهم خوردن آسایش خانواده ، از همان اول انتخابی هوشمندانه و مقرون به صرفه ای داشته باشیم.

راحل خلاصی از مشکلات ورق های شیروانی استفاده از ورق شیروانی UPVC:

ما در ابن مقاله  برای رفع مشکل شما یک راحل کامل و علمی به شما پیشهاد خواهیم کرد. در این پست به صورت کامل به تشریح ورق شیروانی upvc (یو پی وی سی ) خواهیم پرداخت. با استفاده از ورق شیروانی UPVC  (یو پی وی سی ) علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها ، از مشکلات تعمیرات سالانه تعمیرات سقف خود آسوده می شوید ، و همچنین طول عمر سقف خود را به صورت شگفت انگیزی بالا خواهید برد.

 

چرا از ورق شیروانی UPVC (یو پی وی سی ) استفاده کنیم :

نکته ای که ما را تشویق می کند که از ورق های شیروانی UPVC استفاده کنیم . ذکر این نکته است که در ساخت این ورق از جدیدترین تکنولوژی ها استفاده شده است .که همین امر است که این ورق را هم از نظر هزینه یکی از ورق های مقرون به صرفه باشد .

یکی دیگر ار دلایلی که استفاده از ورق شیروانی UPVC را از اهمیت بیشتری برخوردار میکند ذکر این نکته است ، که در این ورقها دیگر از مشکلات ورق نسل قدیم از جمله زنگ زدگی ،خوردگی ، و تغیر رنگ و بیماری زا بودن دیگر خبری نیست .

 

این ورق مناسب چه کسانی است :

 •  کسانی که نمی خواهند ورق شیروانی پس از گذشت زمان رنگ خود را ازدست دهد و پوسته شود.
 • کسانی که تحمل بار بروی سقف برایشان مهم است .و از درد سرهای ترک خوردن سقف می ترسند.
 • کسانی که دغدغه این را دارن که ورق های شیروانی بار کمی راتحمل می کنند . واحتمال ریزش سقف وجود دارد.
 • کسانی که به دنبال استفاده بهترین مصالح با کمترین هزینه هستند.

با استفاده از ورق های شیروانی UPVC دیگر از مشکلات فوق خبری نیست و کلیه معایب ورق های قبلی پوشش داد شده است.

اجرای سقف شیروانی UPVC

ورق شیروانی UPVC چیست ؟

این ورق  جدیدترین نسل ورق شیروانی می باشد .ورق شیروانی UPVC از ماده پلی وینیل کلراید به عنوان اصلی ترین ماده سازنده بهره می برد .ترکیب این ماده با یو وی آلیفاتیکی، که ماده ای ضد اشعه یا اصطلاحا (Anti UV) می باشد و چندین ترکیب شمیایی دیگر متریال ورق شیروانی UPVC را به وجود می آورد.

این ورق یکی از بهترین و مقرون به صرفه ترین جانشین های ورق شیروانی متداول می باشند.
این امر به دلیل این نکته است که ورق های شیروانی UPVC که نام دیگر آن پلی روف می باشد، در هنگام نصب می توان پرلین ها را با فاصله هایی تا یک متر از همدیگر قرارداد. همین امر موجب کاهش هزینه های زیر سازی و درنهایت هزینه کلی پروژه می شود .

ورق شیروانی UPVC از گذشته تا به حال (تاریخچه ورق):

برای اولین بار نام ماده یو پی وی سی در سال 1912 شنیده شد. آن هم زمانی بود که این ماده در آزمایشگاه کشف و تولید شد.پس از آن از این ماده در صنعت ساختمان به صورت گسترده ای استفاده شد.به عنوان مثال از این ماده در تولید درب و پنجره یو پی وی سی مورد مصرف قرار گرفت.

اما استفاده از این محصول در تولید ورق سقف شیروانی به دلیل مشخصات ویژه و مقاومت خوبی که دارد بیشتر مورد توجه قرارگرفت .

این روند استفاده از ورق upvc در سال 1960 در قاره اروپا همه گیر و مرسوم و در سال 1970 این تکنولوژی به قاره آمریکا راه پیدا کرده و مورد استفاده قرار گرفته است.

به دلیل جایگزینی مناسب این ماده با چوب ، سیمان و سفال جالب است بدانید ، مصرف این ماده روز به روز در حال گسترش است، و از این ماده در صنعت ساختمان در مصارف گوناگونی مانند سقف شیپدار بنا های ویلایی ،مسکونی و سوله ها  استفاده می شود.

با یک مطالعه دقیق در امریکا نشان می دهد که حدود 10 % از پوشش بام های سقف در امریکا از ورق های شیروانی UPVC استفاده شده است .این امر به دلیل این است که این ورق دارای قابلیت های بسیار بالا و خوبی می باشد ،که به صورت روز افزون به محبوبیت این ورق اضافه  می کند.

با توجه به محیط پیرامون خود خواهیم دید که یکی از دغدغه های که صاحبان خانه با آن روبرو هستند هزینه سالیانه نگهداری، عایق کاری و تعمیرات ورق سقف های شیروانی است .که این هزینه ها به طور سالانه مبلغ قابل توجهی است ، که می توان با استفاده از ورق شیروانی UPVC این هزینه ها را تا حد زیادی کم نمود.

این کاهش هزینه به این دلیل است که  پوشش بام های UPVC خود عایق صوتی و حرارتی می باشد.

ویژگی ورق شیروانی UPVC

مشخصه ها و ویژگی های ورق شیروانی یو پی وی سی:

 1. سبکی وزن: با توجه به متریال استفاده شده وزن به ازای هر متر مربع 4 کیلوگرم می باشد.
 2. ضمانت محصول :این محصول دارای خدمات پس از فروش کارخانه سپید فام وارنا می باشد.
 3. عمر بالای محصول : با استفاده از ورق های شیروانی می توانید طول عمر سقف خود را بین 30 تا 50 سال بالا ببرید .
 4. عایق حرارتی بودن محصول : این محصول به خودی خود عایق حرارتی می باشد و با استفاده از این محصول دیگر نیاز به عایق حرارتی ندارید .
 5. تحمل وزن بالا: با توجه به متریالی که در این ورق استفاده شده این ورق تحملی باری درحدود 500 کیلوگرم در هر متر مربع دارد .
 6. هزینه نصب و اجرای پایین : این ورق ها با توجه که در زمان اجرا نیاز به پشم شیشه و  توری ندارد از نظر هزینه نصب مقرون به صرفه تر است .
 7. دارای رنگ بندی متنوع : این ورق ها دارای رنگ بندی ها متنوعی می باشد که شما می توانید با تماس مشاوران فروش شرکت سپید فام وارنا از رنگ بندی های موجود در خط تولید اطلاع حاصل فرمائید .
 8. مقاوت در برابر ضربه :این ورق ها با توجه به فرایند ساخت در مقابل ضربه دارای مقاوت خوبی می باشد .
 9. دوستدار محیط زیست : در متریال استفاده شده در این نوع پوشش سقف سعی شده تا از مصالحی استفاده شود که کمترین صدمه را به محیط زیست بزنند.

مزایا و معایب پوشش سقف های ورق  :

ورق شیروانی UPVC نیز به مانند سایر ورقها دارای مزایا و معایبی است که در ادامه به بیان آن خواهیم پرداخت :

مزایای ورق شیروانی upvc:

 • عمر بالا و دوام زیاد ورق :از نکاتی که برای پیمانکاران و صاحبان خانه بسیار اهمیت دارد و به میزان زیاد توجه آنها راجلب می کند، دوام و مقاومت مصالح مورد استفاده در ساختمان طی گذر زمان است .خبر خوب این است ورق شیروانی UPVC در مقایسه با سایر ورق های مرسوم از طول عمر بالاتری برخوردار است .ورق ذکر شده طول عمری بین سی تا پنجاه سال دارد ، و می تواند کیفیت خود را حفظ کند.
  ازنکات قابل توجه علاوه بر دوام و طول عمر بالا ، این است که این ورقها در مقابل بادهای جانبی نسبتا شدید دارای مقاومت خوبی است .واین امر از هزینه های بعدی تعمیرات جلوگیری می کند.
 • ایمنی بالا  و صرفه جویی در مصرف انرژی:باتوجه به قابلیت خود خاموش شوندگی ورقهای تولیدی شرکت سپید فام وارنا ،این ورق ها در برخورد صاعقه  شعله ور نمی شوند و از ایمنی بالایی برخوردار است .
  همچنین این ورق ها به دلیل خاصیت انتی یووی که دارند ، نور خورشید را انعکاس داده از همین رو است که در فصول گرم سال به میزان زیادی صرفه جویی خواهد کرد .
 • عایق عالی صدا و حرارت : در ورق های معمول مورد استفاده در بام های شیبدار در هنگام بارندگی سر و صدای زیادی ایجاد خواهد شد ،اما در مقابل در ورق های شیروانی UPVC به دلیل ساختاری که دارند ، در مقابل سر صدا عایق صوتی می باشند.
 • مقاومت بالا در مقابل خوردگی ، زنگ زدگی و تخریب پذیری :فلزات در مقابل زنگ زدگی و خوردگی دارای مقاومت بسیار پایینی می باشند. این امر در مناطق شمالی و ساحلی که میزان بارندگی و رطوبت محیط بالا است با سرعت بیشتری انجام می شود .بااستفاده از ورق شیروانی UPVC که دارای خاصیت مقاومت در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارند، می توانیم طول عمر سقف خود را به میزان زیادی افزایش دهیم .

معایب ورق شیروانی upvc:

هر محصولی در مقابل نقاط قوتی که دارد، دارای نقاط ضعفی نیز می باشد ، ورق سقفی UPVC نیز دارای معایبی است که شامل :

این ورق ارزانترین پوشش بام در بازار نیست ، و ورقهای ارزانتر از آن نیز موجود است مانند :ورق های اسفالتی سنتی و بام های فلزی ،البته باید به این نکته توجه کرد که این ورق ها داری طول عمر بالایی است و هزینه نگهداری به نسبت پایین تری نسبت به سایر ورقها دارد .

 

تفاوت های ورق های PVC و ورق های UPVC:

پی وی سی یک پلاستیک با خاصیت انعطاف پذیری است .این ماده دارای کاربردهای بسیاری در صنعت می باشد . به عنوان نمونه می توانیم به این موارد اشاره کنیم:لوله کشی، لوله های انتقال آب غیر شرب و … در مواردی نیز از این نوع لوله ها در عایق بندی کابل های انتقال برق نیز استفاده می شود .

اما یو پی وی سی دارای ساختاری همانند چوب می باشد .به همین دلیل از upvc در ساخت و ساز مانند :درب و پنجره ی دوجداره ، دیوار پوش ، و  ورق سقف های شیروانی از آن استفاده می شود.از کاربرد دیگر این ماده نیز می توان از آن به عنوان جایگزین چدن برای لوله کشی های سنگین اب و فاضلاب استفاده نمود .

ورق شیروانی UPVC دارای انعطاف پذیری بسیار بالایی است ،به همین دلیل از این نوع ورق می توان در اجرای سقف های قوسی نیز استفاده نمود.

 

حالا وقت یک انتخاب هوشمندانه که هم آرامش را خانه خود بیارید و هم در هزینه ها صرفه جویی کنید . با خرید ورق شیروانی UPVC می توانید به آسانی سقف خود را بیمه کنید .امیدوارم از خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعات مفیدی دریافت کرده باشید .

 

خرید از تولید کننده با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت :

ما در شرکت سپید فام وارنا به عنوان بنیانگذار تولید پوشش های سقفی UPVC در ایران از سال 93 کوشیدیم تا بهترین ورق شیروانی UPVC را تولید و در سراسر ایران عرضه کنیم . شما می توانید برای دریافت مشاوره با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید، و بهترین انتخاب را در حوزه انتخاب ورق شیروانی داشته باشید.شما می توانبد از فرم زیر درخواست مشاوره خود را ثبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 6 =