اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  وبلاگ   »   6 اشتباه رایج که علت نشتی سقف خانه شماست

6 اشتباه رایج که علت نشتی سقف خانه شماست

 • 26 بازدید
 • تاریخ انتشار: 1 هفته پیش
5/5 - (4 امتیاز)

6 اشتباه رایج که علت نشتی سقف خانه شماست

چرا رفع نشتی سقف و جلوگیری از آن بسیار مهم است؟

پوشش سقف یکی از حیاتی‌ترین اجزای خانه است که در برابر عناصر محیطی از ساختمان شما محافظت می‌کند و به یکپارچگی ساختار کلی سازه کمک می‌کند. سقفی که به خوبی نگهداری می‌شود ایمنی و راحتی فضای خانه را تضمین می‌کند. از نفوذ آب، رشد کپک و سایر خطرات احتمالی جلوگیری می‌کند. با وجود اهمیت آن، تعمیر و نگهداری سقف اغلب نادیده گرفته می‌شود تا زمانی که مشکلی مانند چکه و نشتی اتفاق بیفتد. رسیدگی سریع و اقدامات لازم جهت رفع نشتی سقف برای افزایش طول عمر آن و جلوگیری از تعمیرات پرهزینه ضروری است.

چرا رفع نشتی سقف و جلوگیری از آن بسیار مهم است؟

وقتی صحبت از عمر طولانی سقف می‌شود، 4 مرحله وجود دارد که همیشه باید به آنها توجه کنید: بازرسی، نگهداری، تعمیر و تعویض. نشتی آب از سقف زمانی اتفاق می‌افتد که ما با این اقدامات مناسب از سقف خود مراقبت نکنیم.

نشتی سقف

 

با این حال، عوامل مختلف دیگری نیز  وجود دارد که باید در نظر داشته باشید تا از بروز رطوبت در پوشش سقف خود جلوگیری کنید. نشتی و آسیب‌های درازمدت می‌تواند به هنگام دریل سقف و بستن پیچ، شستشوی نادرست سقف، پوشاندیدن سقف با مواد شیمیایی بسیار رقیق یا خطرناک، شستشوی تحت فشار و غیره نیز ایجاد شود.

در این جا، ما از برخی اشتباهات رایج صحبت می‌کنیم که دلایل اصلی آسیب و چکه سقف هستند. اگر می‌خواهید علت نشتی سقف خود را بدانید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

چرا باید سقف خود را تعمیر کنید؟

تعمیر سریع سقف – به محض فهمیدن مشکل – به چند دلیل بسیار مهم است:

 

جلوگیری از آسیب‌های داخلی

 • نشتی و نفوذ آب می‌تواند علاوه بر سقف به دیوار و کف آسیب نیز برساند.
 • این آسیبها منجر به تعمیرات پرهزینه و خطرات سلامتی ناشی از رشد کپک و میکروب می‌شود.

جلوگیری از آسیب‌های داخلی

انسجام سقف را حفظ می‌کند

 • حتی نشتی‌های جزئی نیز می‌تواند یکپارچگی ساختاری خانه شما را به خطر بیندازد.
 • با گذشت زمان، نفوذ آب می‌تواند ساختار سقف را تضعیف کند و خانه شما دیگر ایمن نباشد.

 

صرفه‌جویی در هزینه

 • رفع سریع نشتی سقف می‌تواند در دراز مدت باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های شما شود.
 • اگر نشتی‌های کوچک رفع نشوند – برای مثال نشتی آب از سقف دستشویی یا توالت – می‌توانند به مشکلات بزرگ‌تر و گران‌تر تبدیل شوند.
 • تعمیرات اولیه می‌تواند به جلوگیری از نیاز به تعمیرات گسترده یا حتی تعویض کامل سقف کمک کند.

 

 

 

 

افزایش ارزش خانه

 • مراقبت از سقف باعث افزایش ارزش خانه شما می‌شود.
 • یک سقف به خوبی نگهداری شده یک نقطه فروش کلیدی برای خریداران است.
 • ارزش فروش مجدد ملک شما را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

 

اشتباهات رایج و دلایل نشتی سقف خانه

ایجاد سوراخ اضافی (بخصوص روی سقف شینگل)

اگر روی سقف شما شینگل نصب است، سه لایه وجود دارد: لایه زیرین، فلاشینگ و بالاترین لایه که خود پوشش شینگل است. ممکن است یک لایه دیگر برای محافظت در برابر یخ و آب در شرایط آب و هوایی شدید روی لایه زیرین نیز وجود داشته باشد.

اشتباهات رایج و دلایل نشتی سقف خانه

از آنجایی که شینگل‌ها بالاترین لایه سقف هستند، برای محافظت از لایه‌های زیرین خود طراحی شده‌اند. اما وقتی در حال سوراخ کردن یا پیچ کردن آن هستیم، آگاهانه به خود پوشش آسیب می‌رسانیم. وقتی لوازم جانبی مانند دیش‌های ماهواره، آنتن، پنل‌های خورشیدی، بند لباس، دوربین‌های مدار بسته و غیره را پیچ یا سوراخ می‌کنیم، اغلب به لایه بیرونی آن آسیب می‌رسانیم.

نصاب‌ها اغلب می‌گویند که با کمک درزگیر از نشتی سقف جلوگیری می‌کنند. اما این درزگیرها دوام زیادی ندارند. شما نمی‌توانید سوراخ را به طور دائم با درزگیر تعمیر کنید. بنابراین بهترین حرکت این است که به هیچ وجه سوراخ‌های اضافی روی سقف (بخصوص شینگل) ایجاد نکنید.

 

آببندی یا لایه‌بندی ضعیف عامل مهم نشتی سقف

آببندی یا لایه‌بندی ضعیف عامل مهم نشتی سقف

لایه‌بندی یک روش نصب برای پوشش روی سقف جدید است. اگر لایه‌بندی ورق‌ها به درستی انجام شود، احتمال نشتی وجود نخواهد داشت. زیرا انواع ورق سقفی مانند یک لایه سقف ضدآب با هم کار می‌کنند. نکته مهم در هم‌پوشانی این است که با تغییر طرح‌های سقف، رویه نیز تغییر می‌کند. اینجاست که اشتباهات رخ می‌دهد. اگر لایه‌بندی به درستی انجام نشود، برای رفع نشتی ممکن است نیاز به تعمیرات اساسی یا تعویض کامل سقف داشته باشید. پس بهتر است از همان آغاز از پوشش‌های سقفی استفاده کنید که کاملا روی هم قرار می‌گیرند و وظیفه آببندی سقف را به خوبی انجام می‌دهند.

 

بیشتر بخوانید: 7 روش برای آب‌بندی سقف

شستشوی تحت فشار

استفاده از شستشوی تحت فشار برای تمیز کردن سقف ایده فوق‌العاده‌ای است. اما نمی‌توان آن را برای همه انواع سقف‌ها اعمال کرد. به خصوص سقف‌های شینگلی. گرانول‌های محافظ روی شینگل‌ها هم با شستشوی تحت فشار و هم با جارو زدن پاک می‌شوند.

شستشوی تحت فشار

شستشوی سقف به روش PSI (روشی که آب با فشار بسیار از نازل خارج می‌شود.) اما کنترل شده نیز به سقف آسیب می‌رساند. زیرا رنگدانه‌های روی شینگل را می‌شوید که در درازمدت پوشش‌های محافظ سقف را تخریب می‌کنند.

 

مرتبط: راهنمای کلی شستشوی سقف‌ها

 

 

 

مسدود شدن ناودان و  فاضلاب سقف

 

مسدود شدن ناودان و فاضلاب سقف

لوله‌های زهکشی اغلب به دلیل کثیفی، شاخ و برگ‌ها و سایر ضایعات مسدود می‌شوند. مسیرهای تخلیه را پاک کنید و اجازه دهید آب در هنگام بارندگی جریان یابد تا از عملکرد مناسب اطمینان حاصل کنید. وقتی آب روی سقف جمع می‌شود، فشار بیشتری بر سازه وارد می‌کند و احتمال نشتی سقف را افزایش می‌دهد. اگر پوشش سقف به تازگی نصب شده باشد، می‌تواند وزن آب را تحمل کند. اما اگر سقف قدیمی باشد، ممکن است فرو بریزد یا مشکلات دیگری را نیز به همراه داشته باشد.

 

 

 

 

نادیده گرفتن منبع نشتی سقف

نادیده گرفتن منبع نشتی سقف

 

ممکن است فقط یک تعمیر موقت، راه‌حلی سریع به نظر برسد، اما شناسایی علت دقیق نشت قبل از شروع هر نوع تعمیرات بسیار مهم است. این می‌تواند شامل بازرسی سقف روی ترک‌های کوچک، گرفتگی ناودان‌ها، فلاشینگ‌های معیوب در اطراف دودکش‌ها یا دریچه‌ها و غیره باشد. بررسی علت اصلی نشتی روش کلیدی برای افزایش دوام سقف است و از آسیب‌های بعدی جلوگیری می‌کند.

 

تهویه ضعیف با وجود نشت

تهویه ضعیف با وجود نشت

پس از نشت، رطوبت می‌تواند در ساختار سقف محبوس شود و منجر به رشد کپک، پوسیدگی چوب/فلز و خراب‌شدن سریعتر مصالح سقفی شود. تهویه مناسب برای خشک کردن سقف و جلوگیری از آسیبهای جدی‌تر ضروری است.

با اجتناب از این اشتباهات رایج، می‌توانید از موثر بودن روش‌های رفع نشتی سقف اطمینان حاصل کنید. این به سلامت طولانی مدت سقف کمک کرده از خانه شما در برابر آسیب بیشتر محافظت کند.  به یاد داشته باشید، تشخیص زودهنگام و تعمیرات حرفه‌ای، عوامل موفقیت‌آمیز در رفع مشکلات سقف‌های شیروانی/مسطح یا قوسی هستند.

 

برای جلوگیری از تعمیر و نشتی سقف چه کنیم؟

چنانچه به تازگی قصد دارید تا یک سقف جدید برای خانه، ویلا، سوله یا کسب و کار خود بسازید، از همان ابتدا به دنبال سقفی باشید که علاوه بر کیفیت بالا، ضدآب است و به خوبی همپوشانی انجام می‌دهد. همان‌طور که در قسمت لایه‌بندی نیز اشاره کردیم، این مورد بسیار مهم است و باعث می‌شود تا دیگر نیازی به تعمیرات چکه و نشتی سقف نداشته باشید.

 

برای جلوگیری از تعمیر و نشتی سقف چه کنیم؟

اگر هم درصدد تعویض پوشش سقف خود هستید ما به شما ورق‌های سقفی و دیواری یو پی وی سی UPVC سپیدفام وارنا را پیشنهاد می‌دهیم. این پوشش‌ها سنتی نیستند. زیرا با تکنولوژی روز دنیا و به شیوه‌ای جدید طراحی شده‌اند و یک سقف سبک وزن و ضدخوردگی هستند. مجموعه این عوامل قیمت خرید سقف را پایین‌تر می‌آورد و بر دوام آن ‌می‌افزاید.

 

جهت اطلاع از لیست محصولات، آپدیت قیمت ورق‌های UPVC و مشاوره پروژه‌های خود با کارشناسان سپیدفام وارنا در ارتباط باشید:

5495291 – 0911

0465839 – 0912

0465837 – 0911

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *