اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  وبلاگ   »   11 اشتباه رایج در نصب سقف شیروانی

11 اشتباه رایج در نصب سقف شیروانی

 • 9 بازدید
 • تاریخ انتشار: 4 هفته پیش
Rate this post

11 اشتباه رایج در نصب سقف شیروانی

نصب اشتباه سقف

آیا تا به حال به خاطر استخدام نصابی که ورق‌های سقف شما را اشتباه نصب کرده است، خود را سرزنش کرده اید؟  سقف سازانی که ماهر نیستند، گوشه‌ها را می‌برند تا کار را سریع‌تر به پایان برسانند یا هزینه‌های نصب خود را کاهش دهند. اگر سقف فعلی شما را یک سقف‌ساز بی‌تجربه و یا اشتباه نصب کرده است این شمایید که نظاره گر تخریب زودتر از موعد و هزینه‌های تعمیرات آن خواهید بود. دردسر ناشی از نشت سقف به تنهایی شما را وادار می‌کند تا زمان زیادی را برای یافتن یک شرکت سازنده سقف صرف کنید. شرکتی که بتوانید در تعمیر یا تعویض یا نصب مجدد سقف خود به آن اعتماد کنید.

اگر فکر می‌کنید سقف شما اشتباه نصب شده ادامه این پست را بخوانید تا بدانید باید برای رفع این مشکل باید چه کاری انجام دهید.

 

علائمی که متوجه می‌شوید سقف شما اشتباه نصب شده است

اشتباهات متداول در نصب سقف می‌تواند منجر به تعمیرات پرهزینه شود.

ممکن است یک بازرسی چشمی ساده از اتاق‌های زیر سقف شیروانی خود انجام دهید و نشت آب پیدا کنید. این می‌تواند منجر به کپک سقف شود و به سرعت به سایر نقاط سرایت کند. از کجا بفهمیم سقف شیروانی ما به درستی نصب نشد؟ در اینجا به چند علامت که باید به دنبال آنها بگردید، اشاره می‌کنیم:

 

 1. هم راستا نبودن ورق‌ها

هم راستا نبودن ورق‌ها

یک راه آسان برای تشخیص نصب اشتباه سقف این است که به نحوه قرار گرفتن ورق‌ها یا شینگل‌ها نگاه کنید. چیدمان ناهماهنگ ورق‌ها باعث می‌شود سقف شما نامرتب به نظر برسد و همچنین می‌تواند بر میزان پوشش محافظتی آن نیز تأثیر بگذارد. منافذ و ترک‌های بین ورق‌های سقفی ، آب را به داخل می‌کشد و به سقف و عرشه سقف شما آسیب می‌زند – و در نهایت به کل ساختمان حمله می‌کند. این اصلا خوب نیست.

 

 1. عدم نصب تیزه یا کلاهک سقف شیروانی

عدم نصب تیزه یا کلاهک سقف شیروانی

کلاهک و تیزه پوششی مخصوص برای محافظت در برابر بادهای شدیدی است که به بالای سقف شما برخورد می‌کند. این نه تنها ضخیم‌تر از یک یک ورق معمولی است، بلکه خمیده طراحی می‌شود. اگر سقفی بدون کلاهک و تیزه نصب شود، خانه را در برابر عوامل محیطی آسیب پذیرتر می‌کند. این یک اشتباه پرهزینه در مراحل نصب سقف است.

 

 1. نصب اشتباه یا عدم استفاده از فلاشینگ سقف

4. نصب نادرست نورگیر یا سقف شیشه‌ای (Skylight)

 

فلاشینگ را معمولاً از آلومینیوم می‌سازند و در لبه سقف اجرا می‌کنند. وظیفه آن این است که آب را از دیوارها و سقف خانه به داخل ناودان هدایت کند. اگر یک پیمانکار فلاشینگ نصب نکند، احتمالاً آب از زیر سقف نفوذ می‌کند و به ورقها آسیب می‌زند. فلاشینگ همچنین از سقف در برابر باران ناشی از جریان باد محافظت می‌کند و از ورود باران به زیر سقف جلوگیری می‌کند.

 

 1. نصب نادرست نورگیر یا سقف شیشه‌ای (Skylight)

 

برای نصب نورگیرهای سقفی یک روش درست وجود دارد. واضح است که روش ایجاد صحیح سوراخ‌ها یا مناطق نفوذ به سقف مهم هستند. اما اگر اشتباه انجام شوند می‌توانند کل سقف را درگیر کند. این نواحی اگر در سقف شما به درستی نصب نشوند، می‌تواند با ایجاد نشتی در سقف، و احتمالاً لغو ضمانت ورق‌های سازنده سقف همراه باشد.

 

 1. نکندن متریال قبلی سقف

 نکندن متریال قبلی سقف

 

یکی از بزرگترین اشتباهات در صنعت سقف‌سازی، نصب ورق سقفی جدید بر روی پوشش قبلی است. این در مورد بیشتر انواع متریال‌های سقفی صادق است. وقتی سقف‌سازها مصالح جدید را بر روی سقف‌های قدیمی اجرا می‌کنند، سقف شما سریع‌تر خراب می‌شوند – در مقایسه با زمانی که شینگل‌ها یا پانل‌های قدیمی سقف کنده شوند.

اما این را هم می‌دانیم که کندن پوشش قبلی سقف کاری زمان‌بر و پر‌هزینه است. در نتیجه شما را امروز با پوشش نسل جدید ورق‌های سقفی یو پی وی سی آشنا می‌کنیم. این پانل های سقفی در بیشتر موارد بدون نیاز به کندن متریال قبلی بام شما، 40 الی 50 سال بدون نیاز به تعمیرات قابل استفاده هستند. هزینه زیرسازی بسیار پایینی دارند و اساسا بدون نیاز به عایق، آبگریز هستند و خیال شما را از هر گونه نشتی و یا نفوذ میکروب‌ها راحت می‌کنند. نصب این ورق‌ها را به تولیدکنندگان سقف سپیدفام وارنا بسپارید تا بام شما از هر گونه اشتباه و آسیب در امان باشد. برای اطلاعات بیشتر با شماره‌های انتهای مقاله تماس حاصل نمایید.

 

 

 1. استفاده مجدد از مواد در پوشش قبلی سقف ( مانند فلاشینگ)

همان گونه که در بالا گفتیم؛ فلاشینگ یک متریال نازک معمولا از جنس upvc و فلز است. این وسیله به جلوگیری از آسیب های ناشی از آب و نشت در سقف، دریچه ها، دودکش و پنجره های سقفی کمک می‌کند. یک اشتباه رایج دیگر در نصب سقف، استفاده مجدد از فلاشینگ قدیمی است. حتی اگر در شرایط خوبی باشد، هر بار که یک سقف جدید تعمیر یا تعویض می‌کنید باید فلاشینگ‌ها را نیز نو کنید. استفاده مجدد از مواد قدیمی احتمال نشت و خرابی سقف ر افزایش می‌دهد.

 

 

 1. نصب اشتباه میخ در سقف

نصب اشتباه میخ در سقف

 

هنگام نصب سقف – بسته به جنس و متریال و میزان استحکام سقف – میخ ها و پیچ ها باید در مکان درستی روی آن قرار گیرند. اگر میخ ها در معرض دید و در معرض هوا قرار گیرند، تمایل به خوردگی دارند و سوراخ‌هایی در سقف ایجاد می‌کنند که در را به روی رطوبت و آسیب ناشی از فشار باد به سقف شما باز می‌کند. با توجه به اینکهه پیچ ها و میخ های نصبی از جنس فلز گالوانیزه هستند، خطر خوردگی و زنگ زدگی را افزایش می‌دهند. اما راه حلی برای آن وجود دارد. هنگامی که ورق‌های یو پی وی سی شرکت سپیدفام وارنا را انتخاب می‌کنید نصابان ما از پیچ‌ها و واشر کرپی سقف استفاده می‌کنند. جنس این پیچ‌ها از P.P یا پلی‌پروپیلن است. P.P دارای مقاومت خمشی بالایی است. (برای مثال مقاومت بسیار بالا در برابر باد و طوفان). همچنین ماده‌ای بسیار مقاوم در برابر رطوبت می‌باشد.

برای اطلاعات بیشتر به مقاله مزایا و کاربردهای واشر کرپی سقف شیروانی مراجعه فرمایید.

 

 

 

 

 

 1. استفاده از میخ و پیچ با طول اشتباه

 استفاده از میخ و پیچ با طول اشتباه

میخ ها باید به اندازه کافی به عرشه سقف وارد شوند تا ورق‌ها را در طی سال‌ها محکم نگه دارند. از طرفی نباید این کار با فشار و یا بیش از حد به پایین انجام شود. هر مدل ورق نیاز به استفاده از طول میخ خاصی دارد. هنگامی که پیمانکاران طول میخ نامناسبی را انتخاب می کنند، خطر شل شدن سقف را افزایش می‌دهد و می‌تواند ورق‌ها را  جابجا کند و باعث کاهش طول عمر سقف شما ‌شود. وجود واشر کرپی و خاصیت پهن بودن آن هنگام نصب سقف UPVC باعث می‌شود تا نصابان سپیدفام وارنا بدون ایجاد فشار یا آسیبی، فرایند نصب سقف شما را ایمن و بدون عیب و ایراد انجام دهند.

 

 

 

 

 1. اجرای اشتباه یا عدم رعایت دستورالعمل‌های تولیدکننده سقف

هر متریال سقفی با دستورالعمل‌های خاصی برای اجرا ساخته می‌شود. وقتی شرکت‌های سقف‌سازی یا نصابان، دستورالعمل‌های تولیدکنندگان را نادیده می‌گیرند،  باعث شود که قطعات آنطور که باید عمل نکنند. این به مرور زمان مشکلاتی را ایجاد می‌کند. وقتی ضمانت‌نامه‌ها را که بخشی از فرایند فروش هستند رعایت نکنند و سقف شما را اشتباه نصب کنند، می‌تواند باعث از بین رفتن گارانتی این پوشش‌ها شود.

 

 

 1. نصب سقف بدون عایق

 نصب سقف بدون عایق

 

عایق یک مانع ضد آب است که سقف شما بر روی آن ساخته شده است. از خانه شما در برابر نفوذ آب محافظت می‌کند و طول عمر سقف را افزایش می‌دهد. بنابراین اگر پیمانکاری که سقف فعلی شما را نصب کرده است، آن مستقیماً روی عرشه بگذارد و از قرار دادنیک لایه زیرین ضدرطوبت صرف نظر کند، این مانع ضد آب را از دست می‌دهید و خانه شما در معرض خطر آسیب قرار می‌گیرد.

البته در این زمینه استثناهایی نیز وجود دارد. برای مثال ماهیت ورق‌های سقفی یو پی وی سی UPVC آبگریزی است. در نتیجه هیچ نیازی به نصب پوشش‌های عایق حرارتی و برودتی ندارند. مگر در مواردی که شرکت با توجه به کاربری شما (سوله یا سردخانه) آن را با تایید کارفرما اجرا کند. برای اینکه بدانید سقف سازه شما به عایق نیاز دارد یا خیر می‌توانید از راهنمایی‌های کارشناسان سپیدفام وارنا استفاده کنید.

 

 

نادیده گرفتن شیب سقف

 1. نادیده گرفتن شیب سقف

 

اشتباه رایج دیگر موقع نصب سقف، درنظر نگرفتن معادلات شیب است. برای برخی از شرکت‌های سقف‌سازی معمول است که تصور کنند کاری که روی یک سقف انجام می‌دهند، روی سقف دیگری هم جواب می‌دهد. این منطقی نیست. شیب سقف خانه شما باید هنگام سفارش ورق‌ها و ساخت سقف جدید در معادله لحاظ شود. مصالح بام با شیب کم یا صاف با مصالح سقف شیبدار متفاوت است. اگر یک شرکت سقف‌سازی این دو را با هم مخلوط کند، می‌تواند در را به روی نفوذ آب و آسیب پوششهای بام شما باز کند. برای اطلاع از میزان شیب با توجه به نوع کاربری و آب و هوای سازه خود با مشاوران وارنا تماس حاصل فرمایید.

 

 

سپیدفام وارنا نامی مورد اعتماد در تولید و نصب تخصصی سقف

سپیدفام وارنا نامی مورد اعتماد در تولید و نصب تخصصی سقف

شما سزاوار خرید سقفی محکم، مقاوم در برابر رطوبت و گرما و نصبی بدون اشتباه و ایراد هستید.  کارخانجات سپیدفام وارنا، پوشش‌های سقفی را سبک، ایمن و با توجه به جزئیات سفارش شما تولید و نصب می‌کند. تامین‌کنندگان سقف، سوله سازان و مالکان از کارهای ما به عنوان نمونه برای سایر شرکت‌ها و سفارشات خود استفاده می‌کنند. پوشش‌های یو پی وی سی وارنا با حداقل هزینه زیرسازی نه تنها قیمت خرید ورق upvc را کاهش می‌دهد، بلکه هزینه تعمیرات و نگهداری سقف را در طول 40 الی 50 سال تقریبا به صفر می‌رساند.

 

رضایت همکاران، مشتریان، صاحبان صنایع و گواهینامه‌های مندرج در وب‌سایت، افتخار ما  و گویای مستندی بر ادعای ماست.

 

برای اطلاعات بیشتر لطفا با کارشناسان و مشاوران باتجربه سپیدفام وارنا تماس حاصل فرمایید:

 

 

09115495291

09120465839

09120465837

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =