اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  دسته‌بندی نشدهوبلاگ   »   خوردگی و پوسیدگی در صنعت ساختمان

خوردگی و پوسیدگی در صنعت ساختمان

  • 631 بازدید
  • تاریخ انتشار: 3 سال پیش
Rate this post

یکی از مواردی سالانه  میزان زیادی از منابع مالی را ازبین میبرد خوردگی و پوسیدگی در صنعت ساختمان می باشد.خوردگی یک فرایند شیمیایی و طبیعی میباشد .

فلزات پس از تولید و شکل گرفتن تمایل دارند به حالت طبیعی خود برگردند. در صنعت فولاد تلاش زیادی برای تبدیل سنگ آهن به فولاد به طور طبیعی صرف می شود.

فرایند تبدیل خود با خوردگی و پوسیدگی فراوانی مواجهه است. مخصوصا بر روی توربین هایی که روی سقف تعبیه می شوند و پوشش های سقفی در سوله های تولیدی.  با اینکه در این سوله ها از پوشش های فلزی با ضخامت های بالا استفاده می کنند ولی باز هم میزان حساسیت مساله بقدری بالا هست که استفاده از این روش هم  کارایی لازم را برای جلوگیری از خوردگی ندارد. همچنین دما نیز به طور کلی در خوردگی و پوسیدگی تاثیرگذار است. افزایش درجه حرارت باعث ازدیاد سرعت واکنش های شیمیایی می گردد. بنابراین با افزایش درجه حرارت، سرعت خوردگی نیز افزایش می یابد.معمولا با ازای هر 10 درجه سانتیگراد درجه حرارت، سرعت واکنش دو برابر می گردد، البته این قاعده استثنائات زیادی دارد، و نمی تواند به طور دقیق تاثیر افزایش درجه حرارت بر واکنش های خوردگی را روشن نماید.

حرکت محلول خورنده سبب می شود که اکسیژن با سهولت بیشتری به سطح فلز برسد به همین دلیل معمولا سرعت خوردگی فلزاتی که در تماس با محلول های متحرک هستند نسبت به فلزات در تماس با محلول های ساکن بیشتر است. مواد و قطعات هنگامی که تحت تنش های کششی در محیط های خورنده قرار گیرند، دچار ترک خوردگی محیطی شده و به دلیل خوردگی، تخریب می شوند. به طور کلی تنش هایی از قبیل: تنش های باقی مانده از عملیات حرارتی، جوشکاری، کارسرد، و یا تنش های خارجی وارد شده بر فلزات در مجاورت محیط های خورنده باعث تشدید خوردگی می گردند. بسیاری از آلیاژهای ساختاری فقط در اثر قرار گرفتن در معرض رطوبت هوا دچار خوردگی می ‌شوند.

بنابراین رطوبت نیز یکی دیگر از عواملی است که در خوردگی پوشش های سقفی نقش دارند. یعنی جایی که آن ‌ها با اکسیژن و آب ترکیب می ‌شوند و یون‌ های هیدروکسیل را تشکیل می ‌دهند، سپس با یون ‌های آزاد شده از آند واکنش نشان می‌ دهند و هیدروکسید آهن تولید می ‌کنند که خود نیز بیشتر در هوا اکسید می ‌شود و اکسید آهن هیدراته را می سازد (یعنی زنگ قرمز). مجموع این واکنش‌ ها را می ‌توان با معادله زیر نشان داد:

Fe 3O2 2H2O = 2Fe2O3H2O

(فولاد) (اکسیژن) (آب) = اکسید آهن هیدراته (زنگ)

 

 

 

از عواملی که باعث خوردگی در فلزات می شوند، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • حملات و واکنش‌های شیمیایی (از شایع ترین عوامل خوردگی)
  • خوردگی‌های موضعی عوامل مختلفی چون ایجاد حفره، شکاف و خراش در قسمتی از سازه سبب ایجاد این نوع خوردگی می‌شود.
  • خوردگی گالوانیک
  • ترک‌های ناشی از عوامل محیطی
  • جدا شدن لایه‌های محافظ در اثر عواملی چون باد یا آب
  • وجود ناخالص در فولاد، این نوع خوردگی در لایه‌های خارجی بیشتر است
  • فرسایش
  • دمای بالا

 

با توجه به این مسایل در مواردی نیاز به محصولات جایگزین برای صنایعی که ناچار به استفاده از مواد و گازهای خورنده هستند ، دارای اهمیت فراوان است. چون هزینه های تعمیر و نگهداری در این صنایع باعث خسارات سنگین مالی خواهد شد. یکی از این متریال ها که جایگزین مناسبی برای فلز است استفاده از پو پی وی سی است چون با توجه به ویژگی های یو پی وی سی با حلال ها ( اسیدی و بازی ) واکنشی نشان نمی دهد و مقاومت کافی در برابرعوامل جوی را نیز دارا است . شرکت سپید فام وارنا، تولید کننده پوشش های سقفی یو پی وی سی، با تولید متریالی مقاوم در برابر شرایط اسیدی و بازی و بدون واکنش در برابر حلال ها و رطوبت می توان کمک شایان توجهی به صنایعی که دچار این مشکلات هستند، بکند. پوشش های سقفی فلزی در شرایط اسیدی و باز ی دچار خوردگی بالایی هستند حل آنکه پوشش های سقفی یو پی وی سی بدو واکنش در برابر شرایط اسیدی و بازی هزینه های تعمیر و نگهداری این صنایع را کاهش می دهند . همچنین پوشش های یو پی وی سی در برابر رطوبت هوا و عوامل جوی مثل آب باران هم دچار خوردگی و پوسیدگی نمی شود. پوشش های سقفی یو پی وی سی شرکت سپید فام وارنا دارای گواهینامه معتبر بدون واکنش شیمیایی در برابر اسید و باز و هرگونه حلال می باشد و علاوه بر ویژگی فوق خاصیت ضد حریق ( گرید آتش نشانی B1)، مقاوم در برابر ضربه، دوستدار محیط زیست. می باشد.

 

 

خوردگی و پوسیدگی

خرید ورق ضد پوسیدگی به قیمت کارخانه

برای خرید ورق ضد خوردگی و پوسیدگی کارخانه سپید فام ورانا می توانید با کارشناسان فروش کارخانه سپیدفام وارنا در ارتباط باشید.شماره ها تماس ما در صفحه ارتباط با ما موجود است .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *