اولین تولید کننده سقف یو پی وی سی در ایران !

09115495291 - 09120465839- 09120465837

مشاوره با واحد فروش

خانه  »  وبلاگ   »   کاربرد ورق های سقفی یو پی وی سی

کاربرد ورق های سقفی یو پی وی سی

 • 714 بازدید
 • تاریخ انتشار: 1 سال پیش
Rate this post

کاربرد ورق سقف یو پی وی سی + ویژگی ها و مزایای ورق UPVC

 

این راهنما برای صاحبان صنایع و افرادی است که به دنبال یک سقف ارزان قیمت و همه کاره هستند. ورق‌ یو پی وی سی در سقف های شیروانی، قوسی و صاف قابل نصب و اجرا می‌باشد. در این مقاله به بیان مزایا و کاربردهای ورق سقف یو پی وی سی و دیوارپوش‌های UPVC خواهیم پرداخت.

 

ورق سقف یو پی وی سی

 

ویژگی های ورق UPVC سقف و دیوار

ورق سقف یو پی وی سی محصول بهینه شده و به روز سقف های فولادی رنگی است. این ورق ها ویژگی های بسیار خوبی مانند: خواص ضد خوردگی، جلوگیری از آتش سوزی، عایق صدا، عایق رطوبت، عایق حرارتی و عایق الکتریکی دارند.
ورق های سقفی UPVC وزن سبک، سرعت اجرا و ساخت سریع و هزینه اجرای کمی دارند. این ورق ها انعطاف پذیر هستند و آنها را می‌توان به راحتی اره کرد.
این ورق ها به طور گسترده برای دیوار و سقف خانه ها و حتی در سازه هایی که دهانه بزرگی دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرند. ورق سقف یو پی وی سی همچنین می‌تواند جایگزین مطمئنی برای فولاد سبک نیز باشد.
خاصیت ضد خوردگی ورق های سقفی UPVC در کارخانجاتی که سقف آنها در تماس با واکنش های شیمیایی است، بسیار کاربرد دارد. زیرا می‌تواند هزینه‌های تعمیراتی را به شدت پایین بیاورد .
همچنین استفاده از این ورق ها باعث صرفه جویی در میزان چوب یا فولاد مصرفی در زیر سازی سقف نیز می‌شود .

نکته مهم دیگر در سقف upvc قابلیت هم پوشانی عالی این ورق ها می‌باشد. به گونه ای که آب بندی سقف‌های شیروانی به طور کامل انجام می‌شود. گام های 4 سانتی متری ورق های ذوزنقه ای upvc نیز در بهبود آن تاثیر زیادی دارند. در نتیجه نشتی و چکه در سقف یو پی وی سی به حداقل می‌رسد. (در صورتیکه به طور صحیح نصب شوند).

مصارف ورق سقف یو پی وی سی به شرح زیر است :

 1. این ورق ها مناسب برای سقف های شیبدار با زیرساخت فلزی، چوبی و بتنی است .
 2. ورق سقف یو پی وی سی مناسب برای سقف های صاف، قوسی و شیبدار با زاویه 10 تا 60 درجه است.
 3. ورق سقف upvc به دلیل ظاهر زیبایی که دارد، برای ساختمان های مسکونی، ویلا و کلیه سازه ها با جنبه تزئینی، مناسب می‌باشد. همچنین می‌تواند برای سقف پارکینگ و تفرجگاه ها در مکان های عمومی استفاده شود.
 4. ورق های سقفی یو پی وی سی مناسب برای مکان هایی است که نیاز به عایق رطوبتی دارند.

ورق های سقفی UPVC بسیار متنوع و در انواع مختلف در کارخانه سپید فام وارنا تولید می شوند. این ورق ها هر کدام دارای ویژگیهای مختلف در عملکرد می‌باشند، که قابل استفاده در زمینه های مخلتف هستند.
این ورق ها دارای رنگ های روشن و سازگار با محیط زیست و مقاوم در برابر محیط های اسیدی، قلیایی و نمک ها هستند.

ورق سقف یو پی وی سی

کاربرد ورق سقف یو پی وی سی در کارخانجات تولید مواد شیمیایی

چطور ورق سقف یو پی وی سی از سوله های مواد شیمیایی و بهداشتی محافظت می‌کند؟ صنایع شیمیایی شامل بخش هایی چون پالایش نفت، متالورژی، پتروشیمی، محیط زیست، غذا و داروسازی و بخش‌های نظامی است – که در زمینه طراحی و مهندسی مواد شیمیایی، انرژی و نیرو، علوم و تحقیقات، مدیریت و توسعه فناوری فعالیت می‌کنند.

این صنایع از مهندسی شیمی و واکنش های شیمیایی برای انجام تولیدات خود استفاده می‌کنند. عملیات این کارخانجات عمدتا با آزاد شدن گازهای خورنده و تغییر مقدار pH مواد همراه است.

خوردگی و آثار ناشی از گازهای منتشر شده بر کل محیط از جمله سقف کارخانه شما تاثیر می‌گذارد. اگر سقف کارخانه در برابر خوردگی ضعیف باشد، باعث پوسیدگی آن شده احتمال تعمیر یا تعویض سقف را افزایش می‌دهد. سقف دچار خوردگی و نشتی می‌شود و ممکن است به زیان های اقتصادی بیشتری نیز منجر گردد.

ورق های ذوزنقه ای upvc به دلیل ساختار مولکولی خود توسط مواد اسیدی و قلیایی خورده نمی‌شوند. ورق سقف یو پی وی سی بخصوص برای استفاده در مناطق مستعد باران های اسیدی، در سقف صنایع خورنده و مناطق ساحلی و ویلایی بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

 

تاثیر گازهای شیمیایی و عوامل جوی بر سقف فلزی سوله ها

پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب و باران های اسیدی، انتشار این گازها در داخل ساختمان باعث خوردگی، فرسایش و زنگ زدگی ورق سقف شده منجر به نشت آب از سقف می‌شود. عمل نیروهای خارجی مانند باد و باران باعث ساییدگی سوراخ های پیچ و درزهای ورق فلزی می‌شود و در مواجهه با باران زنگ می‌زند. به مرور زمان این سایش و زنگ زدگی بیشتر و جدی تر شده حتی می تواند باعث تخریب کل سقف سوله ها شود.

پس جایگزین ورق های فلزی سقف چیست؟ اینجاست که ورق سقف یو پی وی سی کاربرد پیدا می‌کند. زیرا یکی از مهم ترین مزایای ورق های UPVC خاصیت ضد خوردگی آنها در سقف سوله های صنعتی و کارخانجات صنایع شیمیایی است.

ورق سقف یو پی وی سی

 

سوله های دامداری و استفاده  از ورق سقف یو پی وی سی

برای ساخت سوله دامداری – گاوداری یا مرغداری –  همیشه یک مشکل وجود دارد و آن زنگ زدگی و خوردگی و وجود عایق رطوبتی نامناسب سقف است. اما صاحبان سوله های دام به اندازه کافی دانا هستند که از ورق های سقف یو پی وی سی برای مزارع خود استفاده کنند.

ورق سقف UPVC غیر سمی، بی بو و عاری از مواد شیمیایی مضر است. نه تنها باکتری تولید نمی‌کند، بلکه از رشد باکتری ها نیز جلوگیری می‌کند. بنابراین این ورق های سقفی و دیواری کاملا بهداشتی هستند و برای مصارف انسانی و دام ها یکی از بهترین گزینه های پوششی می‌باشند.

ورق سقف یو پی وی سی

چرا ورق سقف UPVC بهترین متریال برای سقف سوله های گاوداری و مرغداری است؟

در سقف سوله های دام و طیور باید از عایق حرارتی باکیفیت استفاده شود. زیرا حیوانات توسط گرما آسیب بیشتری می‌بینند و استفاده از عایق حرارتی مناسب سقف می‌تواند از اثرات نامطلوب گرمای هوا در تابستان بر روی دام ها بکاهد. ورق سقف یو پی وی سی یک عایق گرمای عالی است. زیرا می‌تواند اختلاف دمایی بیش از 7 درجه سانتیگراد را بین فضای داخل و خارج از ساختمان ایجاد کرده دمای متعادلی را برای دام فراهم کند.

از طرف دیگر باید مشکل آلودگی محیط زیست را نیز در نظر بگیریم. برای مثال فضولات گاو حاوی مقدار زیادی باکتری است. به همین دلیل گاوداری ها به ساخت مخازن تصفیه فاضلاب، ذخیره بیوگاز و کود و مخازن ضد عفونی کننده نیاز دارند – که این باعث واکنش فلزات در سوله های دام و ایجاد مشکلات خوردگی در سقف و دیوارها می‌شود.

رفع مشکل فضولات حیوانی در سوله های دامداری – نه تنها به دلیل الزامات حفاظت از محیط زیست – بلکه به دلیل رعایت مسائل بهداشتی و پیشگیری از بیماری های دام است. برخی از گاوداری ها مبدل بیوگاز نیز می‌سازند؛ بنابراین مصالح ساختمانی سوله های دام باید عملکرد ضد خوردگی نیز داشته باشند. جنس ورق سقف یو پی وی سی upvc دارای مقاومت اسیدی و قلیایی بوده، یک سقف ضد خوردگی می‌سازد.

بسیاری از کشاورزان و دامداران از ورق سقف UPVC نه تنها برای سقف، بلکه برای دیوارپوش سوله های خود نیز استفاده می‌کنند.

 

مزایای ورق سقف یو پی وی سی در مناطق پر رطوبت /  پرسرو صدا

همانطور که گفتیم مهم ترین ویژگی های این ورق ها، خاصیت ضدخوردگی آنهاست. بنابراین یکی از مهم ترین کاربردهای آن ساخت سقف خانه های ویلایی در مناطق ساحلی و پر رطوبت است. این ورق ها نیازی به داشتن لایه اضافی در برابر زنگ زدگی و خوردگی ندارند. (بر خلاف سقف های فلزی).

نکته مهم دیگر میزان و دفعات بارش در مناطق شمالی کشور و یا نواحی پر رطوبت است. بر خلاف ورق های فلزی، سفالی یا سیمانی که صدای تگرگ یا باران بر روی بام ساختمان شنیده می‌شود؛ ورق سقف یو پی وی سی یک پوشش ضد صدا می‌سازد. از خاصیت اکوستیک بودن این ورق های منعطف در سقف و دیوارپوش‌های سوله های ورزشی و باشگاه ها نیز استفاده می‌شود.

ورق سقف یو پی وی سی

سایر کاربردهای ورق های یو پی وی سی سقفی

سقف پارکینگ و سایبان : upvc یک ورق سقف خنک کننده است. در تابستان و در دماهای بالا – به دلیل خاصیت ضد یو وی و وجود عایق حرارتی باکیفیت – علاوه بر عدم تغییر رنگ سقف، از انتقال گرمای محیط به زیر سقف نیز جلوگیری می‌کند. این ورق ها در محدوده دمایی 40- تا 75+ درجه سانتیگراد عملکرد و راندمان انرژی بسیار خوبی دارند.

سقف ضد ریزش : ورق سقف یو پی وی سی گزینه ای امن و قابل اطمینان در شرایط سخت جوی است. زمانی که طوفان و برف، مشغول کندن سقف ساختمان های دیگر است، شما در زیر این ورق های سقفی محکم و بادوام اوقات خوشی را سپری خواهید کرد.

بنابر تجربه و گزارش های دریافتی از نصب سقف یو پی وی سی در نقاط مختلف کشور – با اعتماد به نفس کامل ادعا می‌کنیم که – ورق های سقفی شرکت سپیدفام وارنا در بین سایر انواع ورق ها و در سخت ترین شرایط جوی همواره کمترین آسیب ها را دیده‌اند. ما این را مدیون تکنولوژی جدید تولید و کیفیت بالای این ورق ها می‌دانیم. قطعا نصب صحیح و استفاده از پیچ و واشر کرپی های یو پی وی سی حین نصب ورق ها به امنیت بالای سقف نیز کمک فراوانی کرده است.

 

از دیگر کاربردهای ورق های upvc می‌توان به: سقف سوله های صنعتی و سبک، سقف و دیوارپوش مغازه ها، کانکس های نگهبانی، سوله های پیش ساخته در همایش ها و نمایشگاه ها، سقف استخر و سایبان و … اشاره کرد.

 

سپیدفام وارنا تولید کننده اصلی پوشش های سقف و دیوارپوش UPVC

سپیدفام وارنا اولین تولید کننده پوشش های سقفی و دیواری upvc در ایران است. محصولات یو پی وی سی شرکت ما شامل: ورق رنگی ذوزنقه‌ای و صاف (سقف کاذب) – ورق شینگل – پلی لین – آردواز- ساندویچ پانل (اکوپانل اقتصادی) و دیوارپوش های یو پی وی سی می‌باشد.

برخی از ویژگی های ورق سقف یو پی وی سی عبارتند از:

 • انعطاف پذیر با قابلیت انحنا
 • ضد ضربه و ضد زلزله
 • سبک با نصب آسان
 • ورق سقف ارزان و مقرون به صرفه
 • دارای گارانتی بیمه ایران
 • طول ورق سفارشی
 • ضخامت 5/1 تا 5 میلیمتری
 • عرض مفید 1 متری
 • بسیار زیبا و شیک دارای تنوع رنگی بالا
 • anti-uv
 • هزینه زیرسازی پایین
 • بدون نیاز به تعمیر و نگهداری
 • دوام و طول عمر بالا
 • ورق های بهداشتی بدون داشتن مواد سمی و خطرناک
 • دوستدار محیط زیست
 • ورق ضد حریق سقف و مهارکننده آتش
 • عایق گرما و سرما
 • ورق سقف ضد رطوبت
 • خاصیت خودشستشویی
 • و …

ورق سقف یو پی وی سی

قیمت ورق های سقفی UPVC

قیمت به روز ورق UPVC

نوع محصول عرض عرض مفید طول ضخامت واحد قیمت تاریخ به روز رسانی
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/21
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/22
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/23
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/24
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/25
pu/upvc 106 cm 100 cm دلخواه ۱/۷ الی ۵mm متر مربع 184،000 الی 575،000 تومان 1402/05/26شما می‌توانید جهت اطلاعات بیشتر از محصولات ما و قیمت ورق سقف یو پی وی سی با مشاوران سپید فام وارنا – از طریق شماره های زیر در ارتباط باشید:

ورق‌های سقفی UPVC و دیوارپوش های عایق صدا و حرارت را از تولید کننده اصلی و با قیمت ارزان بخرید.

 

0912-0465837

0912-0465839

0911-5495291

011- 44405168-70

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =