سقف سفید

سقف سفید چیست ؟ و چرا به سقف سفید نیاز داریم ؟

سقف سفید چیست ؟

سقف سفید با استفاده از پوشش سفید بازتابنده رنگ شده است و بیش از ۸۵ درصد نور خورشید را بازتاب می کند (در مقایسه با سقف های سیاه و تیره مرسوم که فقط ۲۰ درصد نور خورشید را بازتاب می کنند. ) سقف های سفید خیلی بیشتر از یک رنگ آمیزی سفید هستند!
مزیت سقف های سفید بر اساس شاخص بازتاب نورخورشید (SRI) اندازه گیری می شود. شاخص بازتاب نور خورشید یک سقف با توانایی بازتاب گرمای خورشید اندازه گیری می شود. شاخص بازتاب، مقدار بازتاب اشعه های نور خورشید و نشر و بازتاب گرمای جذب شده را اندازه می گیرد. اگر شما هیچ گاه یک پیراهن سیاه در تابستان در نور خورشید نپوشیده اید این نکته را از قبل شما می دانستید که میزان بازتاب رنگ سیاه بسیار ناچیز است. بازتاب نور خورشید سقف های سفید زیاد و بیش از۸۵ درصد است.

چرا به سقف سفید نیاز داریم ؟
زمین در حال گرم شدن است!
تاثیرات جزایر گرمایی شهرها (گرمایش جهانی) که ناشی از تغییر پوشش های گیاهی با ساختمان ها، سطح های سیاه مانند پوشش های بام و جاده ها است، دمای هوای محیط شهرها را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.
در یک شب صاف، دما در شهری با یک میلیون جمعیت به علت جزایر گرما می تواند تا ۱۲ درجه سانتی گراد گرمتر از حومه شهر ها باشد. جزایر گرمایی شهرها منجر به افزایش استفاده از انرژی در تابستان، فشار به شبکه برق، افزایش آلودگی و بیماری هایی نظیر آسم و تنگی نفس می شود.

سقف سفید

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *