فرو ریختن بام

دلایل فرو ریختن بام تازه ساخت

فرو ریختن بامفرو ریختن بام حادثه‌ای ناگوار برای یک سازه محسوب می شود و گاهاً مشاهده شده است که یک بام تازه ساخت نیز بعد از گذشت زمان کمی از ساخت فرو می ریزد و در نتیجه صاحب خانه مجبور به استفاده از یک بام جدید می شود. نصب یک بام جدید زمان بر است و هزینه های زیادی را به صاحب خانه تحمیل می کند. با رعایت نکاتی در هنگام اجرا بام پوش می توانید بامی محکم و مطمئن داشته باشید.

 

فرو ریختن بام

مهمترین دلایل ریزش بام :

نصب نادرست و بی دقت. در صورتی که بام پوش سازه تان به درستی نصب نشود خطر فرو ریختن بام سازه افزایش می یابد. به کار گرفتن نصابان با تجربه و آشنا با مصالح با کیفیت بسیار مهم می باشد.
تهویه نامناسب. قطعاً سیستم تهویه مناسب در شیروانی ها به سلامت و دوام بام سازه کمک خواهد کرد. استفاده از تهویه ای که اجازه ورود هوای خنک و تازه و خروج هوا گرم و مرطوب را به فضای شیروانی بدهد، لازم است. تهویه نامناسب باعث آسیب های حرارتی و رطوبتی می شود و همواره باید تهویه های شیروانی را بازرسی کرد.
استفاده از مصالح غیر استاندارد و کم گذاشتن در مصرف مصالح. در اجرای بام فقط به کاهش هزینه ها توجه نکنید. در صورتی که در مصالح مورد نیازکم کاری شود قیمت تمام شده کاهش می یابد، اما قطعاً مقدار کمی افزایش قیمت تمام شده، در دراز مدت بسیار ارزش بیشتری برایتان به همراه خواهد داشت.

 

 

اما چگونه موارد ذکر شده کنترل کنیم و بام پوشی مطمئن داشته باشیم ؟
با انتخاب درست مصالح بسیاری از مشکلاتتان رفع می شود و از فرو ریختن بام جلوگیری می شود.
بام پوش های پلی روف وارنا به علت نصب آسان، به سرعت قابل اجرا هستند و امکان بی دقتی و ضعف در کار نصاب به حداقل می رسد.
بام پوش های پلی روف وارنا عایق حرارتی بوده بنابراین در روزهای گرم تابستان دمای داخل شیروانی بسیار بالا نمی رود و نیازه به تهویه در شیروانی کمتر می شود.
بام پوش های پلی روف وارنا بسیار مقرون به صرفه بود و ماندگاری بالایی دارند، در نتیجه کارفرماها نگرانی از بابت قیمت تمام شده ندارند.

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *