پوشش بام يو پی وی سی

تاريخچه ی پوشش بام يو پی وی سی

پوشش بام يو پی وی سی
اولین بار ماده ای به نام “يو پی وی سی” در سال 
۱۹۱۲ میلادی، به عنوان یک ماده ی آزمایشگاهی تولید شد. پس از آن بیش از نیمی از تولیدات یو پی وی سی در ساخت و ساز به کار رفت. در این میان پوشش بام یو پی وی سی ، با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که به همراه دارد، در میان محصولات تولید شده، جایگاه ویژه ای یافت.

 پوشش بام يو پی وی سی ، در سال ١٩٦٠ در اروپا توسعه و در سال ١٩٧٠ به آمريكا راه يافت. جالب است كه توسعه و رشد سريع و فراگير آن در صنعت ساخت و ساز تا امروز ادامه داشته و روز به روز شاهد كاربردهای گسترده تری از آن در بخش های مختلفی چون ساخت سقف شيبدار بنای ويلايی، مسكونی و انواع سوله های صنعتی هستيم.
در واقع اين ماده جايگزين مناسبی برای چوب، سيمان و سفال محسوب می شود. آمار نشان می دهد كه امروزه حدود ١٠ درصد از پوشش های بام موجود در ايالت متحده، پوشش يو پی وی سی است.
اين نوع پوشش بام به دليل قابليت های بسيار خوبی كه به همراه دارد به سرعت به محبوبيت دست يافته و توانسته است سهم خوبی از بازار را از آن خود كند.
همانطور كه می دانيد صاحبان بناها، سالانه هزينه های زيادي را برای عايق كاری و يا تعمير و نگهداری سقف شيبدار، متحمل می شوند. اين در حالی است كه پوشش بام يو پی وی سی عايق صوتی و حرارتی بوده و همچنين با برخورداری از دوام و ماندگاری بالا، اين گونه هزينه های ضروری را حذف می كنند.
از طرفی ورق هاي يو پی وی سی، امكان نصب بر روی پرلين هايی با فاصله يك متر از هم را دارند از اين رو هزينه هاي زير سازی نيز در نصب اين نوع ورق ها به حداقل می رسد همچنين به دليل قابليت خود خاموش شوندگی باعث اشتعال و آتش سوزی نخواهند شد.
گفتنی است كه ورق های يو پی وی سی قابليت انعطاف خوبی دارند از اين رو برای کاربردهایی مثل سقف های قوسی نيز به راحتی قابل استفاده هستند.

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *