سقف های سفید در زمستان

بررسی عملکرد سقف های سفید در زمستان

سقف های سفید در زمستان

چیزی که ممکن است به نظر آید سقف سیاه و تیره در فصل زمستان برای صاحبان ساختمان گرما تامین می کند. در حالی که عوامل مختلفی وجود دارد که جذب و بدست آوردن گرما از طریق سقف را در فصل زمستان تقریباً غیر ممکن می کند.

در زمستان نورخورشید به صورت غیر مستقیم می تابد.
در زمستان، نور خورشید مدت بسیار کمی بر هزینه های انرژی تاثیر می گذارد. در واقع در بعضی مناطق بیش از ۶ ساعت بین ساعات اوج نور خورشید در تابستان و زمستان تفاوت وجود دارد، یعنی نور خورشید بسیار کمی وجود دارد تا منجر به گرم شدن ساختمان شود.

قوانین فیزیک
قوانین فیزیک بیان می کنند که همواره هوای گرم بالا خواهد رفت. بنابراین همه گرمایی که به داخل ساختمان از بیرون منتقل می شود در بالای سازه باقی خواهد ماند و صرفه جویی انرژی بسیار کمی انجام می شود.

برف
در بیشتر مناطق در زمستان سقف ها با برف پوشیده شده اند، برف سقف ها را سفید می کند و پتانسیل سقف سیاه برای جذب انرژی را از بین می برد.

انرژی در تابستان
انرژی مورد نیاز برای سیستم های تهویه هوا یک ساختمان در تابستان به طور قابل ملاحظه ای بیشتر از انرژی مورد نیاز برای گرمایش در زمستان است، این مورد صرفه جویی انرژی با استفاده از سقف های سفید بازتابنده در تابستان را در مقایسه با صرفه جویی انرژی با استفاده از سقف سیاه جذب کننده گرما در زمستان را به مراتب بیشتر می کند.

تعمیرات کمتر
علاوه بر صرفه جویی در انرژی، سقف های سفید در هزینه های تعمیرات سقف نیز صرفه جویی می کنند. به علت بیش از حد گرم شدن سقف های سیاه در نور خورشید، آنها مستعد تاب برداشتن و ترک خوردن هستند. این مورد نیاز به تعمیرات را افزایش می دهد. سقف های سفید به علت دوام بیشتر در هزینه های تعمیر سقف صرفه جویی می کنند. سقف های سفید همچنین به علت کاهش استفاده از تجهیزات سرمایشی عمر آنها را افزایش می دهد.

 

برای عضویت در کمپین سقف سپید کلیک کنید.

 

Print Friendly, PDF & Email
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *